IDIF | Digit |CLICK! | Grafika | MujMAC | MUJiPod | Printing | Builder     

Sony Alpha A700 - vlajková loď v praxi

David Filipi - 26.03.2008 - recenze
Portfolio zrcadlovek systému Sony Alpha (systém převzatý od Konica Minolta) se stále rozšiřuje a čeká se na skutečně profesionální model, který by měl přijít během tohoto roku. Do jeho příchodu je však držitelem statusu vlajkové lodi model A700, který si dnes prohlédneme podrobněji. Jen ve zkratce: 12 MPix, systém stabilizace i čištění snímače, 3" LCD s rozlišením 921 000 bodů, kovové tělo.
Rubrika: Recenze - fotoaparáty

 Obsah článku:
Konstrukce a design
Technické parametry
Ovládání fotoaparátu
Kvalita snímků a hodnocení
Praktické zkušenosti a závěr
Živé fotografie

Portfolio zrcadlovek systému Sony Alpha (systém převzatý od Konica Minolta) se stále rozšiřuje a čeká se na skutečně profesionální model, který by měl přijít během tohoto roku. Do jeho příchodu je však držitelem statusu vlajkové lodi model A700, který si dnes prohlédneme podrobněji. Jen ve zkratce: 12 MPix, systém stabilizace i čištění snímače, 3" LCD s rozlišením 921 000 bodů, kovové tělo.

Konstrukce a design
Když Sony převzalo aktivity foto divize Konica Minolta, bylo mimo jiné přijato s povděkem to, že nová DSLR A100 byla vybavena dvojicí otočných voličů na horní straně, stejně jako to bylo zvykem již u řady Dynax. Tato konstrukční "vychytávka" ale bohužel v dalších generacích zrcadlovek Sony nepřežila. Máme před sebou tedy již poměrně tradičně vyhlížející přístroj, což je možná škoda. Druhé kolečko by své uplatnění rozhodně našlo. Kromě režimů expozice na jednom, jsme si mohli rychle nastavit i korekci expozice a blesku na druhém.

Model A700 se nesnaží soutěžit v miniaturizaci, takže nabízí rozměry, které jsou příjemné pro pevné držení těla zrcadlovky. Grip je dostatečně hluboký a dobře se drží. Okolo bajonetu objektivu na přední straně nalezneme kromě pojistky pro uvolnění objektivu také tlačítko náhledu hloubky ostrosti a přepínač režimů automatického ostření. Na horní straně gripu samozřejmě nechybí multifunkční kolečko pro rychlé nastavení parametrů a tlačítko spouště. Krom toho na vrchní straně přístroje nalezneme tlačítka pro nastavení citlivosti, vyvážení bílé barvy a sériového snímání. Nalevo od výstupku hledáčku je pak výše zmiňovaný otočný volič expozičních režimů. Patice externího blesku je stále stejná jako u zrcadlovek Konica Minolta. Jde o jediného výrobce, který nepoužívá hot-shoe patici.

Pokud hledáme konektory, musíme se podívat na levý bok zrcadlovky. Zde jsou pod různými krytkami umístěny konektory pro drátové odpalování blesku (světel), drátovou spoušť, napájení, A/V výstup, USB a HDMI. Konektor USB a A/V je sdružený. Na pravém boku jsou pod plastovými dvířky sloty pro paměťové karty CF a MS Duo (Duo Pro). To, který slot je aktivní, musíme nastavit v menu přístroje.

Zadní strana je také poměrně konzervativní. V levém horním rohu nalezneme posuvný přepínač pro zapnutí fotoaparátu, pod kterým je řada tlačítek pro ovládání menu a displeje. Samotný displej zabírá poměrně velkou plochu (jedná se také o úhlopříčku 3"). Nad ním je optický SLR hledáček se senzory přiblížení (pro automatické zhasínání displeje a případné aktivování autofokusu). Napravo od displeje nemůže chybět křížový ovladač a dvojice funkčních tlačítek s přepínačem pro aktivaci stabilizace obrazu. V pravém horním rohu jsou pak další tlačítka, přepínač pro nastavení oblasti měření expozice a druhé multifunkční kolečko pro nastavování parametrů.

Spodní strana nepřekvapí. Nalezneme zde prostor pro baterii a samozřejmě také kovový závit pro stativ. Rozměry těla jsou: 141,7 x 104,8 x 79,7 mm a hmotnost je cca 690 g bez baterie a 768 g s baterií. Tělo z magnézia a hliníkové slitiny je na určitých místech vybaveno i těsněním odolným vůči vniknutí prachu a vlhkosti. Jde zejména o oblasti okolo tlačítek, slotu paměťových karet a prostoru baterie.


 Následující kapitola (Technické parametry) >> 

Známka: 2.90 (1421)
 Způsob hodnocení: 1 - výtečné, 3 - dobré, 5 - vysloveně špatné

výborné jde to dobré uspokojivé propadák
 d i s k u s e   k   č l á n k u :

 Příspěvky do diskuse o aktuálním článku
Klusak15.08.14:55vlastnosti
poplis24.06.18:17CCD vs. CMOS
loslosos26.03.22:28pochybuji
Karel Kahovec26.03.19:51Proč si radši nepořídit A350?
farmer24.04.13:33RE: Proč si radši nepořídit A350?
Venny26.03.16:45kecalové :o)
marek29.03.11:03RE: kecalové :o)
a426.03.12:52Tělo z magnézia a hliníkové slitiny?
Knoller26.03.12:01Sony mimo zájem?
David Filipi26.03.15:55RE: Sony mimo zájem?
farmer24.04.13:21RE: RE: Sony mimo zájem?
David Filipi24.04.13:46RE: RE: RE: Sony mimo zájem?
Mike26.03.10:10Zkušební fotografie
David Filipi26.03.10:40RE: Zkušební fotografie
Pitrs26.03.17:58RE: RE: Zkušební fotografie
sebemil27.03.20:46RE: RE: RE: Zkušební fotografie
marek29.03.10:37RE: RE: Zkušební fotografie
ivav26.03.8:11potvrdenie
charlie.ii26.03.7:15Horkou jehlou
David Filipi26.03.10:46RE: Horkou jehlou
  

Relevantní odkazy:

Olympus OM-D, klasika převedená do digitální doby
Panasonic Lumix DMC-FT4 – vodotěsný, prachotěsný a velmi odolný
Nikon D800 s rozlišením přes 36 megapixelů
Pentax K-01 se snímačem APS-C a bajonetem pro objektivy „K“
Spojení Mamiya a Leaf v oblasti profesionální digitální fotografie
Fujifilm X-Pro1: startuje nový kompaktní modulární systém
Nikon D4 pro náročné
Sony Alfa NEX-C3 v testu
Panasonic Lumic DMC-G3 v testu
Canon EOS 1D X – první praktické zkušenosti
 
Odebírejte bezplatně souhrnné e-mailové zpravodajství Fotografovani.cz. Bližší informace získáte zde.

specializovaná prodejna digitálních fotoaparátů

SLEVA
Canon EOS 600D
+ 18 - 55 mm IS II

17 990 Kč s DPH

ZDARMA

Photoshop Elements 10

Další:

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY

VIDEOKAMERY

OBJEKTIVY

Průkazové fotografie
od 69 Kč

Kalendáře
z vašich fotek

od 287 Kč

WWW.AARON.CZ
WWW.AARONLAB.CZ


     
   


E-Lith.net - All world in images Europe, Asia, America, Australia, Africa
E-Lith.net - All world in images, Europe, Asia, America,
Přidat odkaz
Anketa
Při fotografování preferuji obrazové soubory typu:
RAW 47%
TIFF 5%
RAW + JPG 17%
JPG nejvyšší kvality 25%
JPG střední kvality 3%
Celkem hlasů: 155

Pronájem profesionálních ateliérů

Přijďte k nám - nabízíme možnost pronájmu dvou profesionálně vybavených fotografických ateliérů v centru Prahy již od 400Kč/hod.
Více informací najdete zde.




Koupím iMac 27"
Koupím iMac 27" nabídněte
koupim 2x 2 GB 667 MHz DDR2 SDRAM
Macbook Pro 2.2 GHz (late 2007) RAMka
Mac Mini 1.6GHz intel
Mac Mini 1.6GHz intel proc. na velikosti ram a hdd nezalezi. Staci pocitac bez klavesnice a mysi.
PowerMac G5
Koupím funkční PowerMac G5.
Apple cinema display
za rozumnou cenu
Airport extreme card
pro mac mini G4
Koupím MBP 17"/hi-res 15", pouze i7 (2,0/2,2/2,4 quad core)
Koupím MBP 17"/hi-res 15", pouze i7 (2,0/2,2/2,4 quad core)
Mac mini mid 2011
Koupím mac mini mid2011
iMac 27"
iMac 27" 2011
Power Book Mercury, Onyx nebo Ivory.
Koupím ve slušném stavu.


DigIT.cz - váš technický videocast

Copyright © 2003 Fotografovani.cz - obsah stránek podléhá autorskému zákonu
Designed by BlueCube.cz