Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Recenze - fotoaparáty
Sony Alfa NEX-6 v testu
10. března 2013, 23.05 | Uživatelský test potvrdil to, co bylo zřejmé už po prvním vyzkoušení fotoaparátu z předprodukční série. Tehdy jsme ovšem měli možnost NEX-6 testovat pouze jeden den vzápětí po jeho představení. Pro test jsem měl k dispozici sadu s objektivem E PowerZoom 16–50 mm 1:3,5–5,6 OSS, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24–75 mm. Zaměřil jsem se na kvalitu obrazu i další podrobnosti týkající se fotoaparátu a jeho ovládání.
Základní informace včetně technických údajů a také výběr prvních testovacích snímků najdete v článku Sony Alfa NEX-6 poprvé v ruce. Chcete-li se v rychlosti vrátit do období těsně před zahájením mezinárodní výstavy Photokina 2012, kdy byl NEX-6 spolu s dalšími zajímavými novinkami Sony představen, otevřete si v novém okně článek Sony: kvalitní plnoformátový senzor pro SLT, NEX i špičkový Cyber-shot.
Sony Alfa NEX-6 samotný výrobce ve své nabídce řadí mezi přístroje pro středně pokročilé uživatele a pro „experty, kteří žádají velké možnosti s malým úsilím“. V nabídce kompaktních „bezzrcadlovek“ Alfa NEX je mezi modely NEX-F3, respektive novým NEX-3N, na straně jedné, a špičkovým modelem NEX-7 s 24Mpx snímačem a ovládacím rozhraním „Tri-Navi“ a na webu Sony je pro něj připravena náležitá podpora včetně aktualizace firmware ver. 1.01 pro uživatele operačních systémů Windows i Macintosh, která vyšla začátkem února 2013, stejně jako firmware objektivů a také PlayMemories Mobile 2.2 a PlayMemories Home 2.0, Sony Image Data Converter verze 4.2.02 pro Mac a Windows, Wireless Auto Import Ver. 1.1 pro Mac, ale také služba pro záchranu dat na paměťové kartě nebo ovladač Sony RAW pro systém Microsoft Windows Vista a Windows 7.
Při vývoji NEX-6 výrobce nápaditě využil zkušenosti s předešlými kompaktními systémovými fotoaparáty a vytvořil přístroj s příjemným, efektivním ovládáním a pružným využitím, který je i dostatečně výkonný, pokud nevyžadujeme rozlišení snímače formátu APS-C vyšší než 16,1 Mpx nebo rychlost souvislého snímání nad frekvenci 10 obr./s. Připomeňme ve stručnosti, že NEX-6 používá obrazový snímač Exmor CMOS APS HD a procesor Bionz. Optický filtr u dolní pásmové propusti a snímače má ochranný protiprachový potah a je součástí ultrazvukového vibračního mechanismu pro odstraňování prachu a dalších nečistot.
Senzor formátu APS-C s rozměry 23,5 × 15,6 mm má rozlišení 16,1 milionu efektivních pixelů. Základní poměr stran obrazu 3:2 lze změnit na 16:9. Ukládat je možno nekomprimované obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG s jemným, nebo normálním kompresním poměrem a stereofonní video AVCHD Ver. 2.0, nebo MPEG4 AVC (H.264)/MP4, a to s maximem 1920 × 1080 px a s frekvencí 60, nebo 24 obr./s.
Systém automatického zaostřování Fast Hybrid AF využívá metody fázové detekce i detekce kontrastu, umožňuje přesné a rychlé zaostření v různých situacích. Systém detekující fázi má 99 ostřicích bodů, AF s detekcí kontrastu 25. Využít je možno funkci souvislého ostření se sledováním objektu v pohybu, a to i při souvislém snímání rychlostí až 10 obr./s. Technologii Fast Hybrid AF v první fázi přímo podporují objektivy E 18–55 mm 1:3,5–5,6 OSS, E 55–210 mm 1:4,0–6,3 OSS, E 18–200 mm 1:3,5–6,3 OSS a E Sonnar T* 24 mm 1:1,8 ZA a nové, které postupně přicházejí na trh, u dalších je třeba provést upgrade firmware. Přístroj disponuje zámkem zaostření a má pomocné LED osvětlení AF.
Zaostřovat je možno i ručně, přirozeně v případě objektivu použitého pro test s elektronickým přenosem a realizací. Pro přesné zaostření lze vybranou část obrazu zvětšit a výběr lze pro kontrolu posouvat, nechybí ani možnost využít barevné zvýraznění ostrých hran, respektive míst s nejvyšším kontrastem, a to i s volbou barvy (na tomto příkladu je to červená).
Pro měření světla lze použít režim 1200zónového maticového měření, měření vyvážené na střed nebo bodové. Expozici je možno kompenzovat v rozsahu ± 5 EV. Využít je možno funkci automatické řady tří snímků s rozdílnou expozicí AE Bracketing. K dispozici jsou i další praktické, nebo zábavně-tvůrčí funkce, především je třeba jmenovat programy pro výrazné zvýšení dynamického rozsahu DRO a Auto HDR, ale zmínit je možno i Auto Portrait Framing pro snadnou a rychlou kompozice portrétu, autoportrét nebo detekce obličeje a úsměvu.
Od prvního seznámení s NEX-6 hodnotím kladně příjemné, intuitivní ovládání s otočným voličem režimů expozice, dvojicí otočných ovladačů, s praktickým rozhraním Quick Navi a s funkčním tlačítkem u spoušti a s možností částečně přizpůsobit ovládání individuálním potřebám. Otočný ovladač pod voličem režimů expozice na jedné svislé ose je podle mých zkušeností praktické, šikovné řešení, neboť oba ovladače jsou snadno dostupné palcem pravé ruky, stejně jako druhý otočný volič na zadní stěně napravo od displeje. Můžeme tak rychle a příjemně nastavovat parametry expozice, v plně ručním režimu horním otočným voličem vybírat clonová čísla, zadním čas expozice, ale také nastavovat citlivost, režimy vyvážení bílé a další funkce.
Kdo se chce fotografováním a při něm bavit, může využít dva pohodlné plně automatické režimy iAuto a pokročilý iAuto+. Na výběr je sada scénických programů, Portrét, Krajina, Makro, Sportovní akce, Západ slunce, Noční portrét, Noční výjev, Soumrak z ruky, program pro snadné snímání širokých panoramatických záběrů Sweep Panorama (2D), pružný automatický programový režim, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou času expozice (1/4000–30 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice.
Naprostou samozřejmostí je sada 11 digitálních obrazových efektů, která nabízí 15 variant úprav: Posterizace (barevně i černobíle), Pop barvy, Retro foto, Zvýrazněná barva (červená, zelená, modrá, žlutá), Vysoký kontrast – jednobarevně, Dětský fotoaparát, Soft High-key (Světlé podání), Soft Focus (Měkké zaostření), HDR Painting (Vysoký dynamický rozsah – malba), Syté tóny – jednobarevně a Miniatura.
Řadu možností pro úpravy základních parametrů snímků nabízejí tvůrčí styly. Obsahují jednotlivé nastavené volby, kupříkladu živé podání barev, ale také uživatelské úpravy, a to ostrosti, kontrastu a sytosti barev (u černobílého podání sytost či živost barev upravovat přirozeně nelze). Lehce lze upravovat i již pořízené snímky.
Integrovaný výklopný blesk má směrné číslo 6 (m/ISO 100), čas potřebný k nabití asi 4 s a pokrytí zábleskem pro až objektiv se šíří záběru odpovídající 16mm ohniskové vzdálenosti.
Blesk disponuje několika režimy a funkcemi včetně synchronizace s dlouhými časy závěrky a se a sílu záblesku lze kompenzovat v rozsahu ±2 EV v krocích po 1/3 EV.
Pro řadu uživatelů je velmi důležitější, že NEX-6 má i aktivní sáňky pro externí blesky a další příslušenství – Multi Interface Shoe, které kombinují „standardní typ“ s elektronickými kontakty v přední části. Nabízí tedy rozšířené rozhraní, neboť podporuje standardní kontakty i konektory speciálního externího příslušenství.
Tělo fotoaparátu bez objektivu. Přístroj má přípojný systém s bajonetem Sony E. Kompatibilní jsou všechny typy objektivů s tímto přípojným systémem, ať už jsou značky Sony, nebo jiné, ale s využitím adaptérů také další, zejména Sony s bajonetem A, anebo původní objektivy Minolta, případně Konica Minolta (α/Dynax/Maxxum). Adaptér LA-EA2 poskytuje plnou podporu funkcí včetně průběžného automatického ostření. Koeficient pro přepočet ohniskové vzdálenosti na filmový formát šíře 35 mm, resp. digitální "full-frame", je 1,5×.
Digitální hledáček XGA OLED Tru-Finder je stejný jako u NEX-7 a okulár s kvalitní měkkou očnicí je opět umístěn v levé části zadní stěny. Miniaturní panel OLED má délku úhlopříčky 1,3 cm (0,5 palce), rozlišení téměř 2,36 milionu obrazových bodů, 100% pokrytí zorného pole, zvětšení obrazu cca 1,09× (s 50mm objektivem nastaveným na nekonečno), upravitelný jas a je dobře kontrastní. Poskytuje kvalitní, detailní obraz pro fotografování i snímání videa a umožňuje stanovit přesné zaostření. Zobrazuje buďto čistý, ničím nerušený obraz, anebo potřebné informace a také body autofokusu, virtuální vodováhu a pomocnou mřížku. Možné je i „živé zobrazení“. Samozřejmostí je dioptrická korekce okuláru hledáčku.
Širokoúhlá obrazovka TFT LCD Xtra Fine má délku úhlopříčky 7,5 cm (3 palce) a rozlišení 921 600 obrazových bodů. Umístěna je na panelu, který lze vyklopit směrem nahoru asi o 90 ° a směrem dolů asi o 45 °. To usnadňuje snímání kupříkladu „ze žabí perspektivy“, anebo naopak z nadhledu s přístrojem drženým oběma rukama nad hlavou.
Displej poskytuje kvalitní zobrazení detailů a kontrastní obraz, díky antireflexní úpravě je použitelný i za jasného slunečného dne, umožňuje zobrazit prvky autofokusu, virtuální vodováhu i pomocnou mřížku pro přesnou kompozici a také orientační histogram.
Zobrazuje nový, výborně koncipovaný interaktivní nabídkový a ovládací panel Quick Navi, jen je škoda, že obrazovka není dotyková, a to i v souvislosti s dalším vybavením fotoaparátu, a to integrovaným Wi-Fi modulem pro spojení s tablety a chytrými mobilními telefony.
Jako zdroj energie je použita nabíjecí 7,2V lithium-iontová baterie NP-FW50 s kapacitou 1020 mAh, což představuje energii 7,7 Wh. Na jedno nabití je možno pořídit asi 360 snímků. Dokoupit je možno adaptér AC-PW20 pro napájení z elektrické sítě (100 až 240 V, 50/60 Hz, 70 mA; výstupní napětí je 5 V a proud 0,5 A). Kabel je možno vést otvorem v krytu prostoru pro baterii, který je opatřen miniaturní krytkou z měkkého plastu. Souběžně s prostorem pro baterii je umístěn slot pro paměťovou kartu, a to typu Secure Digital, SDHC i SDXC nebo Memory Stick PRO Duo a PRO-HG Duo.
Pro připojení k počítači nebo kompatibilní fotografické tiskárně s podporou technologie PictBridge lze použít rozhraní USB 2.0 a pro připojení k HDTV je k dispozici výstup mini HDMI. Dokoupit je možno nejen výše zmíněné adaptéry pro připojení objektivů jiných systémů než Sony E a objektivy jako takové, nebo výkonné externí blesky, ale také třeba infračervený dálkový ovladač RMT-DSLR-2.
Pro řadu operací lze s výhodou využít integrovanou Wi-Fi jednotku pro vytvoření bezdrátové sítě LAN s tím, že přístroj podporuje formát IEEE 802.11 b/g/n. Umožňuje snadné a rychlé bezdrátové sdílení obrazových souborů a videoklipů, které lze zasílat do smartphonu nebo tabletu, které mají nainstalovanou bezplatnou aplikací PlayMemories Mobile. Snímky lze bezdrátově přenášet i do počítače připojeného k síti nebo do jakéhokoli DLNA-kompatibilního televizoru. A také lze stahovat nové funkce prostřednictvím PlayMemories Camera Apps. Fotoaparát je třeba přes Wi-Fi nebo USB připojit k počítači, přihlásit se ke svému účtu v síti Sony Entertainment Network a využít službu na stahování aplikací.
Instalovat lze funkce jako Picture Effect+, Bracket Pro, Multi-Frame NR, Smart Remote Control, Direct Upload, Photo Retouch, Time-Lapse nebo Cinematic Photo. A tak lze chytré mobilní telefony nebo tablety připojené pomocí Wi-Fi využít nejen pro sdílení fotografií, a to včetně jejich uložení na internetové portály a sociální aplikace, ale také jako bezkabelové ovladače s velkými displeji. Více informací a podporu pro tyto a další aplikace najdete na webu Sony.net.
Sony Alfa NEX-6 v sadě s kompaktním objektivem E Power Zoom 16–50 mm 1:3,5–5,6 OSS a s programem PlayMemories Home byl do prodeje uveden za doporučených 950 €, tedy asi 23 800 Kč.
Kvalita obrazu – zkušební snímky
Pro test jsem měl k dispozici sadu NEX-6 s objektivem E PowerZoom 16–50 mm 1:3,5–5,6 OSS, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24–75 mm, má optickou konstrukci s ED sklem s velmi nízkou disperzí, elektronický motorický zoom s jemným chodem a systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot. Test objektivu připravíme k publikaci, jak nejrychleji to půjde.
Obrazová kvalita je celkově výborná, a to i díky velmi dobře optimalizovanému dynamickému rozsahu. Podání hran a struktur je výborné, zvýšení kontrastu hran je provedeno poměrně citlivě a neprojevuje se rušivým zvýšením jasu, více se projevuje třepení hran, méně moaré a barevná odchylka směrem do krajů obrazu, ty systém drží v dobrých mezích.
Snímky hřbetů knih pro posouzení ostrosti a prokreslení jemných detailů obrazu při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1/6 s), vpravo 1600 ISO (1/60 s); clona byla 11 a ohnisková vzdálenost 20 mm (po přepočtu na formát kinofilmu 30 mm).
V exteriéru je podání barev poměrně realistické, s jemnými tonálními přechody a dobrou homogenitou. Plně automatický režim žárovkové světlo vyvážil s posunem k teplejšímu podání, režim Žárovka zase naopak mírně chladnější. Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického režimu připraveno šest režimů nastavených pro vybrané druhy osvětlení (Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Blesk), vyvážení lze provést i ručně a lze i jemně nastavit typy teploty barev, a to vždy v rozsahu 15 kroků v oblastech G7 až M7 a A7 až B7. Funkce automatického stupňování vyvážení bílé, WB bracketing, k dispozici není.
Digitální šum, barevný i jasový, je celkově velmi dobře optimalizován. Má poměrně přirozený charakter a stoupá spolu s hodnotou citlivosti ISO. Do ISO 800 se projevuje pouze v zanedbatelné míře, u ISO 1600 ISO v míře minimální, následně už je více výrazný a u nejvyšší hodnoty citlivosti je velmi vysoký, omezující. Více zřetelný je od středních hodnot jasu po tmavé oblasti obrazu. Nastavení ekvivalentu citlivosti ISO má rozsah od 100 do 25 600.
Šum na snímcích z reálného prostředí při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1/8 s), vpravo 1600 ISO (1/60 s); clona 11 a ohnisková vzdálenost 29 mm (ekv. 35mm formátu: 43 mm).
Uživatel má k dispozici funkce pro snížení projevů digitálního obrazového šumu. V případě použití dlouhých časů expozice je volba „snížení šumu zapnuto, nebo vypnuto“, při použití vysokých hodnot citlivosti ISO nemá uživatel k dispozici volbu „vypnuto“, volba je omezena jen na „redukce šumu nízká, nebo normální“.
Jak funguje funkce pro snížení šumu při použití citlivosti ISO 25 600, to můžeme posoudit na následující trojici zkušebních snímků. Nejprve je to testovací tabulka. Horní pruh je pořízen s nízkou redukcí šumu, dolní s normální. Ohnisko 27/43 mm, čas 1/500 s a clona 8.
Hřbety knih. Vlevo nízká redukce šumu, vpravo normální. Citlivost 25 600 ISO, ohnisko 23/34 mm, čas 1/1000 s, clona 11.
Drobný předmět na pozadí hřbetů knih. Vlevo nízká redukce šumu, vpravo normální. Citlivost 25 600 ISO, ohnisko 29/43 mm, čas 1/1000 s, clona 11.
Přístroj také uživateli nabízí funkci digitální korekce vybraných vad objektivů, konkrétně vinětace, tedy tmavnutí obrazu směrem do krajů, zejména rohů záběru, a chromatické aberace – barevné odchylky. Předpokladem využití těchto funkcí i pro nově přicházející objektivy je aktualizace firmware fotoaparátu a objektivů.
Alespoň jedna ukázka projevu funkce korekce vinětace. Ohnisková vzdálenost 16 mm (ekv. 24 mm), clonové číslo 4, čas expozice 1/250 s a citlivost 400 ISO.
Využití sady digitálních efektových filtrů pro snadnou a rychlou změnu barevného podání, zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem, distorzi obrazu a další zábavně-tvůrčí efekty. Nahoře vlevo je pro srovnání normální barevné podání, uprostřed živé barvy a vpravo ruční úprava barevnosti, dole zleva efekt dírkové komory (možná je volba barevného podání), barevná posterizace a zobrazení s výrazně zvýšeným dynamickým rozsahem (HDRI – High Dynamic Range Imaging). Ohnisková vzdálenost 24 mm (ekv. 36 mm), čas expozice 1/15 s, clonové číslo 11, citlivost ISO 400.
Efekty při použití obrazu ve škále šedých tónů. Nahoře vlevo je ukázka, jak přístroj převede barevné tóny do šedé škály, napravo obraz uživatelsky upravený, vlevo dole černobílá posterizace a vpravo efekt výběrové barvy, v tomto případě žluté, v jinak černobílém obrazu. Ohnisková vzdálenost 24 mm (ekv. 36 mm), čas expozice 1/15 s, clonové číslo 11, citlivost ISO 400.
V sadě je také filtr s efektem miniatury. Všechny tři příklady jsou pořízeny s nastavenou ohniskovou vzdáleností 50 mm (ekv. 75 mm) a s citlivostí ISO 400. U prvního je čas expozice 1/400 s a clonové číslo 7,1.
Miniatura II. Čas expozice 1/320 s a clonové číslo 6,3.
Miniatura III. Čas expozice 1/500 s a clonové číslo 7,1.
Drobný předmět a výklopný elektronický blesk. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), citlivost ISO 200, clonové číslo 5,6. Vlevo pro srovnání bez blesku byl použit čas expozice 1/100 s, u dalších pak 1/60 a 1/80 s.
Alternativa s úpravou barevného podání, zcela vpravo v režimu HDR. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), citlivost ISO 200, čas expozice 1/60 s a clonové číslo 5,6.
Kromě úprav zábleskové expozice, abych dosáhl přímého bleskového osvětlení bez tvrdého rušivého stínu za hlavním prvkem, jsem vyzkoušel i černobílé podání a funkci selektivní barvy, a to s výběrem červené a žluté barvy. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), citlivost ISO 200, čas expozice 1/80 s a clonové číslo 5,6.
Městská krajina I. Zoom v základní poloze, tedy 16 mm (ekv. 24 mm), čas expozice 1/100 s, clonové číslo 13 a citlivost ISO 100. Program Krajina.
Městská krajina II. Ohnisko 42 mm (ekv. 63 mm), čas expozice 1/400 s, clonové číslo 11 a citlivost ISO 400. Program s prioritou clony.
Městská krajina III. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), čas expozice 1/125 s, clonové číslo 13 a citlivost ISO 100. Program Krajina.
Městská krajina IV. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas 1/125 s, clona 11 a citlivost ISO 400. Program s preferencí clony.
Městská krajina V. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), čas 1/250 s, clona 11 a citlivost ISO 400. Stupně šedé. Program s preferencí clony.
Městská krajina VI. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), čas expozice 1/250 s, clonové číslo 11 a citlivost ISO 400. Program s prioritou clony.
Městská krajina VII. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), čas expozice 1/250 s, clonové číslo 11 a citlivost ISO 400. Živé barvy, vyšší kontrast. Program s prioritou clony.
Městská krajina VIII. Ohnisko 50 mm (ekv. 75 mm), čas expozice 1/200 s, clonové číslo 11 a citlivost ISO 400. Program s prioritou clony, HDRI – High Dynamic Range Imaging, zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem.
Panorama I. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas expozice 1/160 s, clonové číslo 9 a citlivost ISO 100.
Panorama II. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas expozice 1/125 s, clonové číslo 8 a citlivost ISO 100.
Panorama III. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas expozice 1/125 s, clonové číslo 8 a citlivost ISO 100.
Vodopád I. Ohnisko 25 mm (ekv. 37 mm), čas 1/160 s, clona 4,5 a citlivost ISO 100.
Vodopád I. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas 1/125 s, clona 8 a citlivost ISO 100.
Vodopád I. Ohnisko 16 mm (ekv. 24 mm), čas 1/160 s, clona 11 a citlivost ISO 200.
Krátce na závěr
Sony Alfa NEX-6 je důmyslně koncipovaný a všestranně použitelný kompaktní systémový fotoaparát s výměnnými objektivy. Lze ho využít k promyšlené digitální tvorbě i pro fotografování na dovolené nebo na rodinných oslavách a školních akcích. A díky tomu, jak je kompaktní, malý, lehký, snadno přenosný – a vybavený jednotkou Wi-Fi pro bezdrátovou komunikaci – je velmi vhodný na cesty. Šíře využití přirozeně záleží i na tom, zda a jak se uživatel vybaví výměnnými objektivy, externím bleskem a dalším příslušenstvím podle svého zaměření a svých tvůrčích záměrů.
Fotoaparát zaujme příjemným, pružným ovládáním. A je i dostatečně výkonný, jestliže tedy nevyžadujeme rozlišení snímače formátu APS-C vyšší než 16,1 Mpx, pak je třeba sáhnout po modelu NEX-7. Koncepce přístroje preferuje příjemné, intuitivní ovládání s otočným voličem režimů expozice, který je na stejné ose s jedním z dvojice otočných ovladačů, s praktickým rozhraním Quick Navi, s funkčním tlačítkem u spoušti a s možností přizpůsobit ovládání individuálním či momentálním potřebám. Výborný je elektronický hledáček i široký displej na výklopném panelu, i když lze předpokládat, že některým uživatelům bude chybět, že není dotykový.
NEX-6 uspokojí také výbornou kvalitou obrazu. Celková reprodukční charakteristika těží z poměrně vysokého dynamického rozsahu, kvalitního podání barevných tónů s jemnými přechody a z dobře optimalizovaného digitálního šumu s poměrně šetrným účinkem na jemné detaily obrazu. Zkrátka – lze konstatovat, že celková kvalita obrazu je srovnatelná s digitálními SLT a SLR fotoaparáty s obrazovými snímači formátu APS-C s obdobným rozlišením.
_______________________________________________________________________________________
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky ze systémového kompaktního fotoaparátu Sony α NEX-6?
Přílohy:
sony_nex6test_art.jpg (3 343,25 kB)
sony_nex6test_blitz.jpg (10 051,13 kB)
sony_nex6test_blitz_a_crazy_farben.jpg (11 336,08 kB)
sony_nex6test_blitz_a_select_farbe.jpg (7 004,92 kB)
sony_nex6test_efekty_barvy.jpg (13 288,73 kB)
sony_nex6test_efekty_cb.jpg (8 014,48 kB)
sony_nex6test_miniatura01.jpg (4 387,86 kB)
sony_nex6test_miniatura02.jpg (4 713,52 kB)
sony_nex6test_miniatura03.jpg (3 969,48 kB)
sony_nex6test_objektivu_korekce.jpg (6 857,12 kB)
sony_nex6test_ost_real.jpg (19 200,14 kB)
sony_nex6test_panorama01.jpg (9 975,22 kB)
sony_nex6test_panorama02.jpg (10 060,53 kB)
sony_nex6test_panorama03.jpg (10 489,84 kB)
sony_nex6test_plener01.jpg (8 953,46 kB)
sony_nex6test_plener02.jpg (11 238,53 kB)
sony_nex6test_plener03.jpg (8 465,50 kB)
sony_nex6test_plener04.jpg (9 587,45 kB)
sony_nex6test_plener04cb.jpg (6 711,12 kB)
sony_nex6test_plener05.jpg (7 651,19 kB)
sony_nex6test_plener06vivid.jpg (8 210,61 kB)
sony_nex6test_plener07hdri.jpg (7 806,87 kB)
sony_nex6test_sum.jpg (4 968,79 kB)
sony_nex6test_sum_real.jpg (12 374,11 kB)
sony_nex6test_sumu_redukce.jpg (2 230,64 kB)
sony_nex6test_sumu_redukce_knihy.jpg (17 687,45 kB)
sony_nex6test_sumu_redukce_real.jpg (16 085,94 kB)
sony_nex6test_wasserfall.jpg (12 757,58 kB)
sony_nex6test_wasserfalla.jpg (9 855,12 kB)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
2. února 2012
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014