Novinky u Sigmy a Tamronu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Novinky - příslušenství

Novinky u Sigmy a Tamronu

6. prosince 2007, 00.00 | Ani jeden z objektivů, o kterých bude řeč, není žhavou novinkou. Jedná se o aktualizované verze již existujících modelů. Sigma na první pohled žádné papírové parametry nezměnila a v názvu objektivů 70-200mm F2,8 a 50-150mm F2,8 se objeví pořadoví číslo II. Zato Tamron aktualizoval svůj 18-250mm F3.5-6.3 o zaostřovací motorek pro bajonet Nikon. To potěší zejména majitele Nikonů D40 a D40x, kterým s tímto objektivem bude fungovat autofokus.

Ani jeden z objektivů, o kterých bude řeč, není žhavou novinkou. Jedná se o aktualizované verze již existujících modelů. Sigma na první pohled žádné papírové parametry nezměnila a v názvu objektivů 70-200mm F2,8 a 50-150mm F2,8 se objeví pořadoví číslo II. Zato Tamron aktualizoval svůj 18-250mm F3.5-6.3 o zaostřovací motorek pro bajonet Nikon. To potěší zejména majitele Nikonů D40 a D40x, kterým s tímto objektivem bude fungovat autofokus.

Sigma APO 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM
Velmi oblíbený světelný teleobjektiv nedoznal změn v technické specifikaci. Parametry jsou stejné, ale změny zřejmě nastaly ve vnitřní konstrukci, kde byly provedeny úpravy pro ještě lepší kvalitu obrazu. To obnáší použití jiných povrchů čoček, lakování vnitřku tubusu apod. Oproti starší verzi přibyl jeden element. Nyní se objektiv skládá z 18 čoček v 15 skupinách (původní verze má 17 ve 14). Použita byla i SLD skla, tedy čočky s nízkou disperzí.
Zkratka EX značí kvalitní fyzické provedení objektivu, nejen jeho povrchu, ale i vnitřní mechaniky. DG označuje vhodnost pro digitální zrcadlovky. Nejedná se o omezení pro menší snímače. Tento objektiv je použitelný i s fullsize snímačem, resp. na kinofilmové zrcadlovce. Nejkratší vzdálenost zaostření je 100 cm. Největší dosažitelný poměr zvětšení je 1:3,5 (tzn. 0,29x). Clona má 9 lamel. Průměr filtru, který se šroubuje na přední čočku, je 77 mm. Konstrukce objektivu má na délku 184,4 mm a průměr 86,6 mm. Hmotnost je cca 1345 g. Dostupný bude pro bajonety Canon, Nikon a Sigma. Na trhu by se měl objevit již tento měsíc a cena v Eurech byla stanovena na hodnotu 1099.

Sigma APO 50-150mm F2.8 II EX DC HSM
To samé jako u 70-200 mm se týká i tohoto objektivu. Parametry jsou stejné, ale upravena byla kvalita čoček. U tohoto objektivu se u nové verze jejich počet nezměnil. Konstrukce se stejně jako u původní verze skládá z 18 elementů ve 14 skupinách. Také byla při výrobě použita SLD skla, pro minimalizaci vad obrazu.
Zkratka DC značí, že se jedná o objektiv pro digitální zrcadlovky s menším snímačem (formátu APS-C). Pokud počítáme s ořezovým faktorem 1,5x, získáme úhel záběru ekvivalentní s kinofilmovým rozsahem 75-225 mm. Zkratka EX značí kvalitní fyzické provedení objektivu, nejen jeho povrchu, ale i vnitřní mechaniky. Nejkratší vzdálenost zaostření je 100 cm. Největší dosažitelný poměr zvětšení je 1:5,3 (tzn. 0,19x). Clona má 9 lamel. Průměr filtru, který se šroubuje na přední čočku, je 67 mm. Konstrukce objektivu má na délku 140,2 mm a průměr 76,3 mm. Hmotnost je cca 780 g. Dostupný bude pro bajonety Canon, Nikon a Sigma. Na trhu by se měl objevit již tento měsíc a cena v Eurech byla stanovena na hodnotu 799.

Tamron AF18-250mm F/3.5-6.3 Di II
Oblíbený univerzální objektiv, který začíná na lehce širokoúhlém ohnisku a končí na poměrně dlouhém "tele", je často vybírán spíše k levnějším zrcadlovkám. Finanční úspora spočívá v tom, že místo něj by si uživatel musel koupit minimálně dva objektivy, aby podobný rozsah pokryl. Méně nároční uživatelé, kterým nevadí menší kompromisy ohledně kvality obrazu, oceňují také to, že během fotografování nemusí stále měnit objektivy. Problém však nastával, že podobně jako některé jiné objektivy neměl Tamron AF18-250mm F/3.5-6.3 Di II ve verzi pro Nikon zabudované zaostřovací motorky. Pro Canon ano, protože specifikace EF umí pracovat pouze s motorky v objektivu, zatímco Nikon má záložní motorek v těle zrcadlovky pro případ, že jej objektiv nemá. U nejlevnějších zrcadlovek D40 a D40x však tento motorek chybí, a uživatelé jsou odkázáni na objektivy s motorky, jinak nemohou využít pohodlí automatického zaostřování. Proto Tamrin vydal vylepšenou verzi tohoto objektivu, který již má své motorky, aby jej mohli použít i majitelé Nikonů D40 a D40x.
Zkratka Di II značí, že se jedná o objektiv pro digitální zrcadlovky s menším snímačem (formátu APS-C). Pokud počítáme s ořezovým faktorem 1,5x, získáme úhel záběru ekvivalentní s kinofilmovým rozsahem 27-375 mm. Objektiv se skládá z 16 elementů ve 13 skupinách. Nejkratší vzdálenost zaostření je 45 cm. Největší dosažitelný poměr zvětšení je 1:3,5 (tzn. 0,29x). Clona má 7 lamel. Průměr filtru, který se šroubuje na přední čočku, je 62 mm. Konstrukce objektivu má na délku 84,3 mm a průměr 74,4 mm. Hmotnost je cca 430 g. Dostupný je pro bajonety Canon, Nikon, Pentan a Sony.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: