Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Novinky - příslušenství
Rollei představil dva nové scannery na film
1. září 2010, 00.00 | Pokud ještě patříte mezi fotografy, kteří potřebují digitalizovat svůj filmový archiv fotografií, tak by vás mimo jiné mohla zaujmout zpráva, že společnost Rollei před časem představila dva nové filmové skenery Rollei DF-S 190 SE a DF-S 120 SE. Více viz náš článek.
Nová generace filmových skenerů značky Rollei nese označení Rollei DF-S 190 SE a DF-S 120 SE. Tyto dva modely nových skenerů zaujmou především stylovým designem a přítomností rozměrného LCD panelu, na kterém si může uživatel prohlédnout náhled na právě naskenovanou fotografii.
Pozici vyššího modelu zaujímá scanner Rollei DF-S 190 SE. Tato novinka je vybavena senzorem s rozlišením 9 Mpix a je možné s ní pořizovat / skenovat v rozlišení až 3 600 dpi. Uvedený scanner zvládne podle výrobce naskenovat pomocí adaptéru až 20 políček kinofilmu za minutu. Kapacitu tohoto adaptéru na kinofilm ovšem, při pohledu na produktový snímek, odhadujeme pouze na 6 políček (součástí balení k tomuto skeneru jsou 2 adaptéry na kinofilm). Na tomto skeneru lze samozřejmě skenovat i diapozitivy (pro ty asi platí výše uvedená rychlost skenování). V přístroji je zabudován 2,4palcový LCD displej, jehož rozlišení bohužel výrobce blíže nespecifikoval. Skener je schopný digitalizované fotografie přímo ukládat na paměťové karty typu SD/MMC. Cena tohoto modelu filmového skeneru by se měla pohybovat okolo 150 EUR (tj. cca 3 700 Kč).
Druhý skener nese označení DF-S 120 SE. Jakožto nižší model je vybaven pouze 5Mpix snímačem a je schopen skenovat pouze do maximálního rozlišení 1 800 dpi. Oproti modelu DF-S 190 SE disponuje tento skener mírně odlišným designem. I jemu však nechybí 2,4palcový displej na prohlížení naskenovaných fotografií. Cena tohoto modelu skeneru by se měla pohybovat okolo 100 EUR (cca 2 500 Kč).
Pro koho jsou vlastně tyto Rollei skenery určeny? Podle našeho názoru tyto přístroje využijí pouze amatérští fotografové. K tomuto soudu nás vede jak poměrně nízká cena (ve srovnání s některými profesionálními skenery) tak absence několika důležitých parametrů ve specifikaci obou jmenovaných zařízení (například zmínka o denzitě, možnosti vícenásobného skenování, detekce a redukce prachový nečistot apod). Mezi největší lákadla obou skenerů tedy patří nižší cena, pohledný design a existence LCD displeje, které by mohly zaujmout hlavně méně náročné uživatele. Více informací o uvedených skenerech můžete naleznout na stránkách výrobce .
Zdroje: Photographyblog.com a Rollei.com
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
2. února 2012
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014