Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Novinky - příslušenství
Sigma 18–250 mm 1:3,5–6,3 DC OS HSM Macro
18. června 2012, 14.48 | Sigma rozšířila svou nabídku o tento nový kompaktní a vysoce výkonný superzoom s rozsahem 18–250 mm, určený výhradně pro digitální zrcadlovky. Výrobce změnil konstrukci optickou i mechanickou, díky čemuž je objektiv ještě menší a lehčí při současném zlepšení některých důležitých parametrů.
Díky provedeným konstrukčním úpravám je skutečně mimořádně kompaktní. Tento fakt samozřejmě v kombinaci s velkým rozsahem zoomu z něj činí ideální všestranně použitelný objektiv především na cesty a obecně pro všechny uživatele, kteří chtějí omezit na minimum potřebu vyměňovat různé druhy objektivů. Jako „cestovní“ nebo „na akce“ je vhodný také díky nově řešenému tubusu s využitím nového materiálu, tepelně stabilního kompozitu (TSC), který si zachovává svou strukturu a celkově lépe odolává při velkých změnách teplot. Ve srovnání s běžně používaným polykarbonátem má zhruba o 25 % vyšší pružnost.
Sigma 18–250 mm 1:3,5–6,3 DC OS HSM Macro je všestranně, opravdu univerzálně použitelný objektiv, ideální pro cestování, pro fotografování ve volném čase i pro každodenní běžné použití. Je určen speciálně pro digitální zrcadlovky a SLT přístroje Sony Alfa s obrazovými senzory formátu APS-C. Pokrývá velký rozsah ohniskových vzdáleností od 18 mm se širokým úhlem záběru až po 250mm teleobjektiv, v případě menších snímačů samozřejmě s odpovídající úpravou – přepočtem pomocí koeficientu 1,5× nabo 1,6× podle přesných rozměrů snímače. Použijeme-li součinitel 1,5×, rozsah odpovídá 27 až 375 mm. Je tudíž vhodný pro téměř všechny oblasti fotografování, včetně krajiny a sportu – a také pro makrofotografii. Výrobce zkrátil minimální zaostřovací vzdálenost na pouhých 35 cm v celém rozsahu zoomu a nabídl maximální poměr zvětšení obrazu 1:2,9. Velikost předmětu a detailů obrazu lze snadno změnit otáčením zoomovacího prstence.
Nově koncipovaná optická konstrukce využívá i jeden prvek ze skla s mimořádně nízkým rozptylem SLD – Special Low Dispersion, který je v přední optické skupině a účinně koriguje chromatické aberace, a tři asférické prvky včetně oboustranné asférické čočky, a to pro eliminaci všech typů aberací včetně astigmatismu a k podpoře vysoké kvality obrazu v celém rozsahu zoomu, ale současně také proto, aby objektiv takového rozsahu mohl být tak kompaktní, jak je. Kvalitní jsou také antireflexní vrstvy Super Multi Coat, které účinně snižují odlesky a stíny na minimum a přispívají k vytvoření jasného a ostrého obrazu, i za náročných světelných podmínek.
Pro rychlé, přesné a tiché automatické zaostřování slouží pohonný systém HSM – Hyper Sonic Motor. Nechybí přepínač základních režimů ostření – AF/MF, tedy automaticky a ručně, a zámek zoomu. A objektiv je také vybaven systémem optické stabilizace Sigma OS. Poskytuje účinnou pomoc při fotografování z ruky i při použití dlouhých ohnisek, kdy se i mírné chvění fotoaparátu na fotografii negativně projeví. Umožňuje použít expoziční časy delší až o čtyři kroky, než by bylo třeba použít, pokud by objektiv stabilizační systém neměl. A při fotografování objektů v pohybu, ať už to jsou letouny nebo závodní automobily, motorky, anebo čluny, systém automaticky detekuje pohyb fotoaparátu, poskytuje účinnou korekci pohybu fotoaparátu a umožňuje zachytit ostrý objekt na rozostřeném pozadí a výrazně tak na fotografii znázornit pohyb. Verze objektivu určené pro fotoaparáty Sony a Pentax systémem OS vybaveny nejsou, neboť tyto přístroje disponují stabilizačními systémy spojenými se segmenty svých obrazových snímačů, Sony Optical SteadyShot a Pentax Shake Reduction.
Základní technická data platná pro provedení Sigma AF:
Optická konstrukce: 16 prvků, 13 skupin; použity i 3 prvky asférické a prvky SLD
Rozsah úhlů záběru: 76,5–6,5 °
Počet lamel clony: 7; optimalizovaný kruhový otvor
Nejvyšší clonové číslo (minimální otvor clony): 22
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 35 cm
Maximální poměr zvětšení obrazu: 1:2,9
Průměr závitu pro snímací filtry: 62 mm
Sluneční clona: tvarovaná, je přibalena
Rozměry (průměr × délka): 73,5 × 88,6 mm
Hmotnost: 470 g
Porovnání objektivů 18–250 mm 1:3,5–6,3 DC OS HSM a nového 18–250 mm 1:3,5–6,3 DC OS HSM Macro:
Optická konstrukce: 18 členů ve 14 skupinách versus 16 prvků ve 13 skupinách
Počet lamel clony: 7 a normální forma versus také 7, ale optimalizovaný kruhový otvor
Minimální zaostřovací vzdálenost: 45 cm vs. 35 cm
Maximální zvětšení obrazu: 1:3,4 vs. 1:2,9
Průměr závitu pro filtry: 72 mm vs. 62 mm
Rozměry: 79 × 101 mm vs. 73,5 × 88,6 mm
Hmotnost: 630 g versus 475 g
Objektiv Sigma 18–250 mm 1:3,5–6,3 DC OS HSM Macro je nabízen v provedení s přípojným systémem a bajonetem Sigma AF, Canon AF, Nikon AF (D), Pentax a Sony (D). V prodeji je od června za doporučených 749 €.
|
|
|
|
|
|
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
2. února 2012
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014