Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Recenze - fotoaparáty
Casio Exilim EX-ZR1000 v testu
25. ledna 2013, 23.49 | Patří mezi kompaktní fotoaparáty, které se vejdou do kapsy, přitom ale nabízejí zoom s velkým rozsahem a umožňují poměrně všestranné použití. Je určen pro široký okruh potenciálních spotřebitelů, kteří hledají malý lehký kompakt na cesty, výlety, dovolené s rodinou či přáteli, anebo s nímž mohou zahájit hravou digitální tvorbu. Zaujme slušnou výkonností, nabídkou funkcí i koncepcí ovládání.
Fotoaparát má vysokorychlostní senzor CMOS a elektronický obvod s procesorem Exilim Engine HS 3. Snímač formátu 1/2,3 palce má rozměry 6,17 × 4,55 mm a rozlišení 16,1 milionu efektivních pixelů a je součástí systému stabilizace obrazu typu „senzor-shift“. Inovativní dvoujádrový procesor třetí generace se podílí především na výborných provozních rychlostech. Fotoaparát je po zapnutí uveden do provozu do jedné sekundy, vykazuje minimální zpoždění závěrky po stisku spoušti a nabízí vysokorychlostní souvislé fotografování rychlostí 30 snímků za sekundu (případně 15, 10, 5, anebo 3 obr./s).
Snímek má maximální rozlišení 4608 × 3456 pixelů a základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na 3:2, nabo 16:9. Kromě snímků v grafickém formátu JPEG přístroj umožňuje pořizovat i obrazové soubory RAW (Adobe DNG). Stereofonní video formátu MOV/MPEG-4 s kodekem H.264/AVC (IMA-ADPCM, stereo) má maximum Full HD/1080p (1920 × 1080 px) se snímkovou frekvencí 30 obr./s. Pořizovat lze videosekvence HS 30–120 obr./s ve VGA rozlišení (640 × 480 px), nebo se snímkovými frekvencemi 240, 480 a 1000 obr./s pro zpomalené přehrávání. Mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní. Během záznamu videa nelze používat zoom.
Objektiv je 12,5× optický zoom Exilim 4,24–53 mm 1:3,0–5,9. Po přepočtu na 35mm formát jeho rozsah odpovídá 24–300 mm. Umožňuje tudíž široké využití: začíná na ohnisku s příjemně širokým úhlem záběru a poslouží i jako poměrně výkonný teleobjektiv. Digitální zoom má rozsah 4× a k dispozici je i funkce 25× Multi Frame SR Zoom a Wide Shot 14/18 mm.
Systém automatického zaostřování využívá metodu detekce kontrastu scény, nabízí automatické ostření řízené umělou inteligencí, režimy makro, supermakro, nekonečno a různé funkce včetně vícebodového a bodového ostření, sledování objektu Tracking AF a detekce tváří v záběru. Možné je také ruční ostření, pro které lze nastavit otočný prstenec na objektivu. Rozsah zaostřovacích vzdáleností je přibližně od 2 cm do nekonečna, pokud je zoom v základní poloze. U autofokusu je při použití režimu makro nejkratší zaostřovací vzdálenost 5 cm a při použití funkce supremakro od 1 cm. Nechybí pomocné světlo autofokusu.
Měření expozice je vícebodové, vyvážené na střed nebo bodové, kompenzace expozice má standardní rozsah ±2 EV. Zabudovaný elektronický blesk má maximální dosah 4,7 m a pouze nejzákladnější režimy a funkce, některým uživatelům může chybět režim Jemného záblasku, kterými dříve kompakty Exilim s 10- a 12násobnými zoomy vybaveny byly. Zůstala alespoň možnost korigovat výkon blesku v rozsahu ±2 kroky.
Barevný displej typu Super Clear TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm), rozlišení 460 800 obrazových bodů a je umístěn na výklopném panelu, což usnadňuje snímání z různých stanovišť, poloh a úhlů. Zobrazuje také nově graficky zpracované uživatelské nabídky, na které si i uživatelé předešlých modelů Exilim záhy zvyknou.
Panel s displejem je výklopný o celých 180 úhlových stupňů a usnadňuje pořizování autoportrétů, anebo dvoj-, troj- a víceportrétů, na nichž je zachycen i majitel fotoaparátu. Velmi si je oblíbila především mládež, která je také často umisťuje na sociální sítě, k čemuž mohou v případě ZR1000 s výhodou využít YouTube Capture Mode.
Díky výklopnému displeji je ale také příjemnější fotografování a pořizování videozáznamů ze „žabí perspektivy“, anebo fotografování květů a různých detailů zblízka. Pod displejem je ukryta praktická výklopná opěrka, která v řadě případů zastoupí ministativ nebo malý stojánek.
Displej také poslouží k pohotové aktivaci přístroje. Není tedy třeba nejprve stisknout tlačítko „on/off“, stačí displej byť jen mírně „poodklopit“ a přístroj se vmžiku zapne. Pro vypnutí je ale tlačítko „on/off“ nezbytné, uvedením displeje do výchozí polohy se přístroj nevypne.
Určitě lze vyzdvihnout koncepci ovládání založenou na kombinaci předního otočného voliče a zadního multiovladače plus několika stěžejních ovladačů a tlačítek. Ovládání je příjemné, umožňuje snadné přizpůsobení individuálním požadavkům a momentálním potřebám, pohotový výběr režimů a funkcí a změny nastavení. Řešení s vroubkovaným otočným prstencem na objímce objektivu je osvědčené, rychlé, pohotové a přenáší část ovládacích operací na prsty levé ruky. Uživatelé mohou jednoduše ovládat to, na co je momentálně nastaven.
Volič může ovládat zoom, sloužit pro ruční ostření, anebo sloužit pro změnu rychlosti závěrky, pro výběr režimu vyvážení bílé, anebo pro korekci nastavení expozice. Pro změnu preferované funkce je třeba stisknout tlačítko na zadní stěně a volbu uskutečnit otočným kroužkem multifunkčního ovladače. Změny nastavení se ihned projeví na displeji. Díky tomu lze mít v reálném čase orientační představu o tom, zda je nastavení vhodné, anebo je třeba prosvést další úpravy, nastavení a volby.
Snímat je možno v plně automatickém režimu, k dispozici je inovovaný samočinný program Premium Auto Pro, na výběr je sada scénických programů Best Shot, ale také pružná programová automatika, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou času expozice a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Závěrka je elektronická, řízená čipem CMOS, a mechanická. Nastavitelný rozsah časů je 1/2000–15 s; vysokorychlostní kontinuální závěrka nabízí rychlost až 1/25 000 s a samočinný režim Premium Auto Pro má k dispozici rozsah časů 1/4000–4 s.
Fotoaparát nabízí několik zajímavých funkcí, ze kterých jsme už výše jmenovali velmi rychlé souvislé snímání rychlostí až 30 obr./s v plném rozlišení a zmínili jsme i High Speed Movie (HS30-120 a HS30-240), FHD a STD video, doplnit lze funkce ART film nebo Snímek předem. Dále to je možnost pořizovat 360° souvislé panoramatické snímky (Sweep Panorama), fotografie SuperResolution pořízené vícesnímkovou technologií, Fotografie předem, funkce Wide Shot a HS Night Shot nebo rozostření pozadí.
A přirozeně nechybí oblíbené funkce založené na HDRI – High Dynamic Range Imaging, tedy na zobrazení s velmi vysokým dynamickým rozsahem. Volby HDR a HDR-ART, použitelné pro fotografie i videoklipy, jsou opět přímo jako samostatné režimy umístěny na otočném voliči režimů a s možností vybírat různé stupně efektu v nápaditém menu fotoaparátu.
Režim HDR výborně pomůže, když chceme nebo musíme snímat v náročných světelných podmínkách, při velkých rozdílech mezi jasy a stíny, v přímém a silném protisvětle, ale také třeba za specifických podmínek východu a západu slunce. HDR Art upravuje snímky mnohem více a výborně se hodí pro hravou digitální tvorbu a experiment. Umožňuje zvolit míru barevně-jasového efektu úpravy snímku. Po stisku spoušti systém fotoaparátu pořídí záznam scény s různými parametry expozice a posléze vytvoří jeden snímek s kreativně upravenou barevnou škálou a optimalizovanou reprodukcí jasů – zvýrazní barevné podání hlavně ve světlech i tmavých tónech. Připojená ilustrace ukazuje možnosti nastavení funkce HDR, respektive HDR Art, ale také, jak je změněn histogram snímku s HDR zobrazením oproti běžnému.
Pořízené snímky (a videoklipy) je možno přímo ve fotoaparátu jednoduše upravovat. Lze měnit velikost, ořezávat, kopírovat, upravovat jas, vyvážení bílé, osvětlení, tvořit prezentace, možné jsou i základní editace videoklipů jako je střih filmu a podobně.
Jako zdroj energie je použita nabíjecí 3,7V lithium-iontová baterie NP-130 s kapacitou 1800 mAh, což představuje energii 6,7 Wh. Na jedno nabití umožňuje pořídit asi 470 snímků, nebo přibližně 1 hodinu a 25 minut videozáznamu FHD Movie.
Baterii je možno dobíjet bez vyjmutí z fotoaparátu pomocí USB rozhraní a se síťovým adaptérem z elektrické sítě. Je to pohodlný a rychlý způsob, na druhou stranu je fotoaparát během dobíjení baterie fakticky nepoužitelný – z tohoto hlediska je výhodnější mít samostatnou nabíječku a nabitou záložní baterii.
Fotoaparát má slot pro paměťovou kartu souběžně s prostorem pro baterii. Použít je možno karty typu SD, SDHC i SDXC a zajištěna je i kompatibilita s kartami typu Eye-Fi, které umožňují využívat technologii Wi-Fi pro přenos dat fotografií a videoklipů. K dispozici je i malá interní paměť s kapacitou asi 52 MB.
Pro připojení k počítači nebo kompatibilní fotografické tiskárně s podporou technologie PictBridge lze použít rozhraní USB 2.0 (Hi-Speed přenos dat a nabíjení), které je navíc kombinováno také s audiovizuálním výstupem (PAL/NTSC), pro připojení k HDTV je k dispozici výstup mini HDMI.
Fotoaparát má rozměry 107,5 × 61,5 × 36,7 mm (v nejtenčím místě jen 28 mm) a včetně baterie a paměťové karty váží přibližně 255 g. V prodeji je ve třech barevných kombinacích, černé se stříbřitými prvky, bílé se stříbřitými prvky a vínově červené s černými prvky. V prodejním balení je kromě samotného fotoaparátu Li-ion baterie NP-130, adaptér USB/síť AD-C53U a napájecím kabelem, USB kabel, popruh na krk, CD s manuálem a příručka pro rychlý start.
Kvalita obrazu – zkušební snímky
Obrazová kvalita celkově odpovídá tomu, do jaké kategorie fotoaparát, kapesní cestovní kompakt s ultrazoomem, patří. Podání hran a struktur je výborné, zvýšení kontrastu hran je provedeno poměrně citlivě a neprojevuje se rušivým zvýšením jasu. Také třepení hran, moaré i barevná odchylka směrem do krajů obrazu jsou udrženy v únosné míře.
Snímek hřbetů knih pro posouzení ostrosti a prokreslení jemných detailů obrazu při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1 s), vpravo 1600 ISO (1/8 s); clona byla 11 a ohnisková vzdálenost 9,16 mm (po přepočtu na formát kinofilmu 50 mm).
Soudečkové optické zkreslení obrazu v základní poloze zoomu odpovídá předpokladům pro ohnisko 24 mm a typ použitého kompaktního objektivu. V poloze telezoomu 300 mm je optická distorze minimalizovaná, jen se projevuje celkové snížení obrazové kvality, zejména prokreslení jemných detailů a barevný posun.
V exteriéru je podání barev poměrně realistické, s jemnými tonálními přechody a dobrou homogenitou. Žárovkové světlo vyvážil automatický režim s posunem k teplejšímu podání, režim Žárovka byl přesnější. Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického režimu připraveno šest režimů nastavených pro vybrané druhy osvětlení (Denní světlo, Zataženo, Stín, 2× Zářivka, Žárovka) a vyvážení lze provést i ručně.
Digitální šum, zejména barevný, je zřetelný i u nižších hodnot citlivosti, systém ale potlačuje jeho růst až po 1600 ISO, byť za cenu ztráty ostrosti a prokreslení detailů. U 3200 ISO je výrazný, hlavně od středních po tmavé oblasti obrazu. Systém při použití expozičního programu s prioritou clony u nižších hodnot citlivosti výrazně preferoval tmavší obraz než u hodnot vysokých. Rozsah ekvivalentu citlivosti ISO je 80 až 3200. Program HS NightShot má k dispozici dokonce až hodnotu ISO 25 600.
Šum na snímku z reálného prostředí při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1 s), vpravo 1600 ISO (1/6 s); clona 12,4 a ohnisková vzdálenost 13,79 mm (ekv. 35mm formátu: 78 mm).
Využití sady digitálních efektových filtrů se snadnou a rychlou změnou barevného podání, zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem a distorze obrazu. Nahoře zleva živé podání barev, HDRI a efekt dírkové komory, dole zleva ukázka, jak přístroj převede barevné tóny do škály šedých tónů, sépiově hnědé podání a digitální efekt „rybího oka“. Čas expozice 1/15 (1/13) s (HDRI 1/8 s), clonové číslo 4,3, citlivost ISO 800 (HDRI 320 ISO), ohnisková vzdálenost 9,16 mm (ekv. 50 mm).
V sadě je také filtr s efektem miniatury. Jak je vidět z tohoto snímku, systém přístroje pracuje s algoritmem, který bere soubor dat jako 2D obraz – úpravu aplikuje na plochu. Proto je sloup osvětlení přibližně uprostřed záběru rozdělen na části rozostřené a středovou část ostrou. Ohnisková vzdálenost 9,16 mm (ekv. 50 mm), čas expozice 1/320 s, clonové číslo 5,9 a citlivost ISO 800.
Efekt miniatury a formát obrazu 16:9. Ohnisková vzdálenost 17,45 mm (ekv. 100 mm), čas expozice 1/125 s, clonové číslo 5,2 a citlivost ISO 160.
Drobný předmět a elektronický blesk kompaktu. Vlevo bez blesku, pro srovnání: citlivost 200 ISO, čas 1/5 s, clona 5,7 a ohnisko 26,72 mm (ekv. 150 mm), program s prioritou clony. Uprostřed: citlivost 80 ISO, čas 0,4 s, clona 5,7 a ohnisko 26,72 mm (ekv. 150 mm), režim s ručním nastavením parametrů expozice. Vpravo: citlivost 100 ISO, čas 1 s, clona 5,7 a ohnisko 26,72 mm (ekv. 150 mm), režim s ručním nastavením parametrů expozice. Dosáhnout přímého osvětlení s bleskem bez tvrdého rušivého stínu za hlavním prvkem není snadné, nicméně lze nastavit vhodné základní parametry expozice a zkombinovat je s úpravou síly záblesku, byť jen ve velmi úzkých limitech ±2 kroky. Škoda, že fotoaparát nenabízí režim Jemného záblesku jako řada předchozích modelů, třeba Exilim EX-H10, práce by byla snazší a příjemnější.
Domácí mazlíček v interiéru a expozice s využitím elektronického blesku kompaktu. Ohnisková vzdálenost 8,29 mm (ekv. 47 mm), čas 1/60 s, clona 4,2 a citlivost 400 ISO, režim s ručním nastavením parametrů expozice.
Městská krajina I. Zoom v základní poloze, tedy 4,24 mm (ekv. 24 mm), čas expozice 1/50 s, clonové číslo 7,9 a citlivost ISO 200. Program s prioritou clony.
Městská krajina II. Ohnisko 5,36 mm (ekv. 30 mm), čas expozice 1/320 s, clonové číslo 3,5 a citlivost ISO 80. Programová automatika.
Městská krajina III. Obdobný snímek, ale v režimu zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem. Ohnisko 5,36 mm (ekv. 30 mm), čas 1/320 s, clona 3,5 a citlivost ISO 80.
Městská krajina IV. Ohnisko 17,45 mm (ekv. 100 mm), čas 1/320 s, clona 5,2 a citlivost ISO 80.
Městská krajina V – trojice snímků orientovaná na výšku s postupným uplatněním HDR zobrazení se středně silným a výrazným vlivem na výsledný obraz. Ohnisková vzdálenost 4,24/24 mm, clonové číslo 7,9 a citlivost 80 ISO. Časy expozice: vlevo 1/400 s, uprostřed 1/250 s a vpravo 1/400 s.
Městská krajina VI – obdobná dvojice snímků, ale se silnějším protisvětlem. Ohnisková vzdálenost 4,24/24 mm, clonové číslo 7,9 a citlivost 80 ISO. Časy expozice: vlevo 1/320 s, vpravo 1/640 s.
Městská krajina VII. Obdobný záběr s uplatněním funkce HDR Art, ale orientovaný na šířku. Ohnisková vzdálenost 4,24/24 mm, čas expozice 1/400 s, clonové číslo 7,9 a citlivost 80 ISO.
Městská krajina VIII – panoramatický snímek. Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 3,0 a citlivost ISO 80. Rozlišení 7680 × 1080 × 24 px, velikost dat 24 MB, velikost souboru 3,8 MB.
HDRI I. Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/250 s, clona 7,9 a citlivost ISO 80.
HDRI II. Ohnisko 24,17/135 mm, čas 1/200 s, clona 5,7 a citlivost ISO 80.
HDRI III – dvojice snímků, vlevo pro srovnání bez využití HDR zobrazení. Ohnisková vzdálenost 29,39/166 mm, clonové číslo 5,8 a citlivost 80 ISO. Časy expozice: vlevo 1/500 s, vpravo 1/320 s.
HDRI IV – dvojice snímků, vlevo pro srovnání bez využití HDR zobrazení. Ohnisková vzdálenost 35,34/200 mm, čas expozice 1/200 s, clonové číslo 5,8 a citlivost 80 ISO (hodnoty shodné u obou snímků).
HDRI V – dvojice snímků, vlevo pro srovnání bez využití HDR zobrazení, hodnoty použité pro expozici byly opět u obou shodné. Ohnisková vzdálenost 24,17/135 mm, čas expozice 1/125 s, clonové číslo 5,7 a citlivost 250 ISO.
HDRI VI – dvojice snímků širokoúhlého formátu 16:9. Nahoře ohnisková vzdálenost 42,43/240 mm, čas expozice 1/60 s, clonové číslo 5,8 a citlivost 250 ISO. Dole ohnisková vzdálenost 21,79/123 mm, čas expozice 1/40 s, clonové číslo 5,5 a citlivost 800 ISO.
HDRI VII – širokoúhlý formát, ohnisková vzdálenost 17,45/100 mm, čas expozice 1/200 s, clonové číslo 5,2 a citlivost 80 ISO.
HDRI VIII – širokoúhlý formát 16:9, ohnisková vzdálenost 53/300 mm, čas expozice 1/320 s, clonové číslo 5,9 a citlivost 125 ISO.
HDRI IX. Ohnisková vzdálenost 4,24/24 mm, čas expozice 1/40 s, clonové číslo 3,0 a citlivost 80 ISO.
HDRI X – dvakrát stejný výřez, detail krajiny. Vlevo normální expozice, vpravo celkové zvýraznění (prokreslení, kontrast, barevnost) pomocí režimu HDRI. Ohnisko 9,16/50 mm, čas 1/60 s, clona 4,3 a citlivost 100 ISO.
Vlak I. HDRI, ohnisko 53/300 mm, čas 1/320 s, clona 5,9 a citlivost ISO 640.
Vlak II. Normální expozice, ohnisko 13,79/78 mm, čas 1/100 s, clona 12,4 a citlivost ISO 80.
Vlak III. HDRI, ohnisko 13,79/78 mm, čas 1/320 s, clona 4,9 a citlivost ISO 80.
Vlak IV. HDRI, ohnisko 9,16/50 mm, čas 1/200 s, clona 4,3 a citlivost ISO 80.
Vlak V. Normální expozice, ohnisko 10,11/57 mm, čas 1/200 s, clona 4,5 a citlivost ISO 80.
Vlak VI. HDRI, ohnisko 4,43/25 mm, čas 1/200 s, clona 8 a citlivost ISO 80.
Vlak VII. HDRI v režimu s vyšším efektem oproti předešlému snímku, ohnisko 5,93/33 mm, čas 1/1000 s, clona 3,7 a citlivost ISO 80.
Vlak VIII. Normální expozice, ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 3,0 a citlivost ISO 80.
Vlak IX. HDRI, ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 3,0 a citlivost ISO 80.
Vlak X. HDRI, ohnisko 4,87/28 mm, čas 1/320 s, clona 3,3 a citlivost ISO 80.
Vlak XI. HDRI, detail; ohnisko 4,43/25 mm, čas 1/320 s, clona 3,2 a citlivost ISO 80.
Vlak XII. Formát 16:9, ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/1000 s, clona 3,0 a citlivost ISO 100.
Vlak XIII. Formát 16:9, ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/1000 s, clona 3,0 a citlivost ISO 160.
Vlak XIV. HDRI, ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/640 s, clona 3,0 a citlivost ISO 80.
Vlak XV. Ohnisko 17,45/100 mm, čas 1/100 s, clona 5,2 a citlivost ISO 80.
Krátce na závěr
Casio Exilim EX-ZR1000 je nápaditě řešený kapesní cestovní kompakt pro běžné spotřebitele. Je snadno přenosný, lze ho mít stále s sebou a připravený k fotografování a natáčení videoklipů. Je rychlý, tichý a díky objektivu se širokoúhlým 12,5× optickým zoomem široce použitelný. Aktivován je do jedné sekundy, pochválit lze i rychlý systém automatického ostření. Dobrá je také výdrž baterie. Není to sice NP-90 (1950 mAh/7,3 Wh), umožňující na jedno nabití pořídit 1000 snímků, ovšem i 470 snímků je u kompaktních fotoaparátů tohoto typu nadprůměrná hodnota.
Uživatelé mají k dispozici technologie pro zachycení pohybu – vysokorychlostní snímání, natáčení videoklipů s vysokým rozlišením, nebo s vysokou snímkovou frekvencí pro zpomalené přehrávání. Funkce jako souvisle snímaná široká panoráma, režimy HDR a HDR Art, efekt rozostření pozadí nebo funkce umožňující pořídit „superširoký“ snímek a zachytit širší výřez scény, než dovoluje samotná optika, jsou koncipované pro jednoduché, snadné použití a bezpochyby zaujmou uživatele všech věkových kategorií a různého zaměření.
Koncepci ovládání jsme vyzdvihli už při prvním představení v období kolem výstavy Photokina 2012. A test potvrdil, že použité inovace, tedy programovatelný otočný ovládací prstenec na objímce objektivu a velký výklopný displej, podle předpokladu zlepšují pružnost použití, pohotovost při fotografování i pořizování videozáznamů. Obrazová kvalita není vynikající, ale celkově docela dobře optimalizovaná, odpovídá kategorii, do které fotoaparát patří. A je zřejmé, že většina typických uživatelů nebude příliš zkoumat přesnost vyvážení bílé za různých druhů umělého osvětlení nebo míru rozostření detailů obrazu kvůli potření digitálního šumu. Mnohem důležitější a lákavější pro ně je snadné a příjemné fotografování, nabídka hravých funkcí a možnosti pro zábavnou digitální tvorbu, výkonnost při souvislém snímání a možnosti videozáznamů. A z tohoto hlediska jim fotoaparát bohatě vyhoví.
_______________________________________________________________________________________
Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Casio Exilim EX-ZR1000.
Přílohy:
casio_zr1000_art.jpg (4 208,71 kB)
casio_zr1000_blitz.jpg (14 374,83 kB)
casio_zr1000_dist.jpg (11 188,21 kB)
casio_zr1000_efektfiltry.jpg (15 231,19 kB)
casio_zr1000_hdri01.jpg (8 928,79 kB)
casio_zr1000_hdri02.jpg (8 575,53 kB)
casio_zr1000_hdri03.jpg (5 992,43 kB)
casio_zr1000_hdri04.jpg (8 681,82 kB)
casio_zr1000_hdri04b.jpg (18 692,25 kB)
casio_zr1000_hdri05_16ku9.jpg (9 626,66 kB)
casio_zr1000_hdri05b_16ku9.jpg (5 501,91 kB)
casio_zr1000_hdri05c_16ku9.jpg (4 952,33 kB)
casio_zr1000_hdri05d_celek.jpg (6 419,66 kB)
casio_zr1000_hdri_krajinadetail.jpg (19 611,25 kB)
casio_zr1000_kocka01blitz.jpg (7 969,08 kB)
casio_zr1000_miniatura.jpg (4 687,23 kB)
casio_zr1000_miniatura02.jpg (5 937,96 kB)
casio_zr1000_ost.jpg (13 723,71 kB)
casio_zr1000_panorama01.jpg (3 939,40 kB)
casio_zr1000_plener.jpg (6 492,15 kB)
casio_zr1000_plener01hdri.jpg (7 963,32 kB)
casio_zr1000_plener01normal.jpg (7 397,13 kB)
casio_zr1000_plener02.jpg (6 645,58 kB)
casio_zr1000_plener03vertigo01.jpg (11 246,17 kB)
casio_zr1000_plener04vertigo02.jpg (12 787,27 kB)
casio_zr1000_plener05.jpg (7 979,98 kB)
casio_zr1000_sum.jpg (2 497,45 kB)
casio_zr1000_sum_real.jpg (11 677,51 kB)
casio_zr1000_vlak02.jpg (7 671,07 kB)
casio_zr1000_vlak02hdri.jpg (9 540,99 kB)
casio_zr1000_vlak03hdri.jpg (8 287,58 kB)
casio_zr1000_vlak04.jpg (3 276,40 kB)
casio_zr1000_vlak05.jpg (5 720,14 kB)
casio_zr1000_vlak05hdri.jpg (7 809,19 kB)
casio_zr1000_vlak06.jpg (6 309,71 kB)
casio_zr1000_vlak06hdri.jpg (6 759,09 kB)
casio_zr1000_vlak07hdri.jpg (9 106,45 kB)
casio_zr1000_vlak08hdri.jpg (8 398,96 kB)
casio_zr1000_vlak09.jpg (3 880,89 kB)
casio_zr1000_vlak10_16ku9.jpg (5 293,41 kB)
casio_zr1000_vlak11hdri.jpg (9 662,53 kB)
casio_zr1000_vlak12.jpg (6 656,27 kB)
casio_zr1000_vlakhdri01_16ku9.jpg (6 634,68 kB)
casio_zr1000_wb.jpg (3 380,99 kB)
casio_zr1000_vlakhdri01_16ku91.jpg (6 634,68 kB)
casio_zr1000_vlak021.jpg (7 671,07 kB)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
2. února 2012
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014