Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Recenze - fotoaparáty
Casio Exilim EX-ZR200 v testu
31. května 2012, 19.18 | Ať už se u tohoto fotoaparátu zaměříte na jeho celkovou koncepci, anebo na jednotlivé uživatelské funkce a programy, je zřejmé, že výrobce vše podřídil třem hlavním záměrům: nabídnout široce použitelný kapesní „cestovní“ kompakt s ultrazoomem, který je „rychlý“, tedy pohotový, ale také má výborné operační časy a nabízí „vysokorychlostní“ fotografování i natáčení videa, a za třetí a především – který poskytuje mnoho možností pro vážnou i hravou digitální tvorbu.
Kompaktní fotoaparát Casio Exilim EX-ZR200 je nabízen ve čtyřech barevných variantách, černé, bílé, modré a růžové, za doporučenou maloobchodní cenu necelých sedm tisíc korun i s daní. V reálu ho pořídíte ještě o pár stovek levněji (05/2012). A za tuto cenu získáte zajímavý „cestovní kompakt“, který se vám, když na to přijde, vejde i do kapsy, má 16megapixelový snímač CMOS podpořený procesorem Exilim Engine HS, má výborné operační časy a umožňuje vysokorychlostní nahrávání, 12,5× optický zoom, stabilizátor obrazu a nabízí zajímavé praktické i hravé funkce, například velmi široký snímek a širokou, až 360° panoramu nebo HDR a HDR ART se třemi stupni míry úpravy obrazu.
Umožňuje také natáčet stereofonní Full HD videosekvence, které lze přehrávat s různou mírou „zpomalení“ a použít je třeba pro studium správného pohybu při úderech tenisovou raketou nebo golfovou holí. Připojujeme odkaz na videosoubor na YouTube.com (autor: Jára Vraj). Základní, ale poměrně podrobné informace o fotoaparátu jsou v prvním článku, který jsme publikovali po jeho představení. Teď se zaměříme hlavně na obrazovou kvalitu a vyzkoušené funkce, které umožňují různé hravé tvůrčí experimenty.
Ovládání, vybrané funkce
Ať už máte nebo nemáte zkušenosti s některými z předešlých modelů Exilim, na které EX-ZR200 přímo či nepřímo navazuje, bezpochyby oceníte otočný volič základních režimů a tvůrčích programů. Je umístěný v pravé horní části a uložen lehce nakloněný směrem k uživateli, což spolu s jeho provedením usnadňuje použití ovladače i fotoaparátu jako takového.
Vlevo je stereofonní mikrofon a tlačítko „HS“ pro volbu vysokorychlostního snímání, přibližně uprostřed tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje a mezi ním a voličem režimů spoušť s integrovaným prstencem pro ovládání zoomu (a zvětšování/zmenšování obrázků v režimu prohlížení a také pro ovládání nabídky Best Shot).
Jednotlivé pozice na otočném voliči: červený obdélník = Automatika – standardní samočinný režim, inovovaný režim Premium Auto Pro, soubor programů BS – Best Shot, Pohyblivá panorama, Multi SR Zoom, HDR a HDR Art, program s prioritou clony, program s prioritou času expozice a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice.
„Inteligentní automatika“ Premium Auto Pro je alternativou pro standardní samočinný režim, který má přiřazen piktogram „červený obdélník“. Systém fotoaparátu „rozpozná“ charakteristické podmínky snímku, zda snímá krajinu, portrét nebo drobný objekt zblízka, a nastaví nejlepší možné parametry snímání. Faktem je, že v některých náročnějších situacích pracuje pomalu, s některými si ani poradit nedokáže a je třeba použít jednoduchou automatiku, nebo ruční nastavení či programy s prioritou clony nebo času spolu s vhodným nastavením dalších parametrů, jako je citlivost nebo elektronický blesk. Na sejmutých obrazovkách jsou také zaostřovací rámečky; zelené zbarvení indikuje zaostření po namáčknutí spoušti.
Přístroj sice nemá jako některé jiné modely Exilim samostatné tlačítko pro pořizování upravených portrétů – funkci Make-up, která vyhlazuje strukturu pokožky a zjemňuje ostré stíny. Funkce ale v nabídce je, a to jako součást Premium Auto Pro – a po stisku tlačítka SET je třetí možností odspoda na virtuální liště s nabídkami, přičemž k dispozici jsou tři volby: Vypnuto, Standardní a Vysoká (míra úpravy).
Tradiční sada programů a funkcí Best Shot má osvědčené graficko-informační řešení a kromě klasických programů, jako je Portrét, obsahuje několik programů snímání s vyšší rychlostí, kromě „mazlíčků“ na ukázce to jsou například děti nebo sportovní akce, ale také třeba noční scéna s vysokou rychlostí.
Pro fotografování lze využít technologii „super rozlišení“, vysokorychlostní sériové snímání, režim „předzáznamu“ pro fotografování a videozáznam, samospoušť, funkci detekce obličeje, vysokorychlostní nahrávání videa (HS30–120 a HS30–240 se zvukem), FHD video, STD film, „YouTube Capture Mode“, možnost zapnout, nebo vypnout stabilizaci obrazu typu CMOS-Shift, video má funkci pro snížení šumu větru v audiozáznamu. Velmi zajímavé jsou programy typu HDR a HDR Art (a HDR Art video), Slide Panorama, Široký záběr a Rozostření pozadí.
Funkce Superširoký snímek umožňuje podobným způsobem, jakým fungují některé funkce pro pořizování panoramatických záběrů nebo snímků s prostorovým efektem, využít „složení obrazu“ pro vytvoření snímku se širším záběrem, než má nejširší ohnisko objektivu, které po přepočtu na 35mm formát činí 24 mm. Využívá násobného sekvenčního záznamu, a to při vodorovném nebo svislém posunu fotoaparátu a umožňuje simulovat šířku záběru, jako by byla použita ohniska přibližně 18, nebo dokonce 14 mm.
Barevný monitor je typu TFT LCD, má délku úhlopříčky 7,6 cm (3 palce) a rozlišení 460 800 obrazových bodů. Jak ukazuje fotografie zadní stěny přístroje, napravo od displeje je jen několik tlačítek: vstup do menu, aktivace přehrávání, kruhový multifunkční ovladač se středovým tlačítkem SET, aktivace fotografování a typicky označené tlačítko pro zahájení a ukončení natáčení videoklipů.
Vstup a výstup USB 2.0 Hi-Speed umožňuje i nabíjení, je kompatibilní s PictBridge a je kombinován s AV výstupem (PAL/NTSC). K dispozici je také výstup mini HDMI. Mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní. Jako zdroj energie slouží 3,7V dobíjecí lithium-iontová baterie NP-130 s kapacitou 1800 mAh (6,7 Wh), která umožňuje na jedno plné nabití pořídit až 480 snímků, nebo realizovat nepřetržitý záznam FHD videa po dobu dvou hodin a 25 minut, anebo nepřetržité přehrávání asi 5 hodin a 40 minut (údaje podle norem CIPA). Skutečný počet pořízených snímků ovlivňuje více faktorů, kromě blesku to je i četnost používání speciálních režimů. Pokud člověk propadne kouzlu kreativních režimů, zejména HDR Art, ubývá energie rychleji, je dobré s tím počítat a případně mít v záloze druhou, plně nabitou baterii. Celkově ovšem je kapacita i výdrž baterie nadprůměrná, což je u kompaktů Casio Exilim tradiční přednost.
Dalším kladem, který možná mnozí zcela přejdou jako cosi nepodstatného u malého kompaktu, byť s kovovým pláštěm, je odolný kovový závit pro stativ. Faktem je, že i při hravé tvorbě a experimentování a při pořizování širokých panoramatických záběrů nebo využití funkce Široký záběr lze předpokládat častější a intenzivnější využívání stativů, monopodů, opěrek a podpěrek, a díky kovovému závitu nehrozí rychlé opotřebení či dokonce zničení v důsledku neopatrné manipulace.
Kvalita obrazu – základní test
Obrazová kvalita je celkově dobře optimalizovaná, příznivě se projevuje použití senzoru typu CMOS, který je optimalizován s navazujícími systémy počínaje A/D převodníkem a procesorem Exilim Engine HS. Podání struktur a zpracování jemných detailů obrazu je v rámci kategorie kompaktních fotoaparátů výborné, zvýšení kontrastu u hran je provedeno poměrně citlivě a neprojevuje se rušivým zvýšením jasu. V únosné míře je udrženo také třepení hran, moaré i barevná odchylka směrem do krajů obrazu.
Snímek hřbetů knih pro posouzení ostrosti a prokreslení jemných detailů obrazu při dvou hodnotách citlivosti. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1 s), vpravo 1600 ISO (1/6 s); clona byla 11 a ohnisková vzdálenost 9,16 mm (po přepočtu na formát kinofilmu 52 mm).
Soudečkové optické zkreslení obrazu je v základní poloze zoomu výrazné, ale odpovídá předpokladům pro ohnisko 24 mm a kompaktní objektiv tohoto typu. V poloze telezoomu 300 mm je optická distorze zcela minimalizovaná. Celkově lze říci, že objektiv je velmi dobře optimalizovaný.
Podání barev je poměrně realistické, s jemnými tonálními přechody a dobrou homogenitou. Žárovkové světlo automatika i přednastavený režim Žárovka vyvážily jen lehce nepřesně, s posunem k mírně teplejšímu podání, dokonce automatika (vlevo) je o něco málo přesnější.
Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického režimu připraveno šest režimů přednastavených (Jasné denní světlo, Zataženo, Stín, 2× Zářivka – bílá a denní světlo, Žárovka) a vyvážení je možno provést i ručně. Vyvážení bílé zůstane zachováno i po vypnutí fotoaparátu a následném dalším zapnutí. Nabídka možností je pohotově „po ruce“ na virtuální liště v pravé části displeje a vyvoláme ji stiskem tlačítka SET. Faktem ale je, že třeba zrovna přesné barevné podání většina uživatelů EX-ZR200 vůbec nebude – a ani nemusí řešit.
Digitální šum, barevný i jasový, roste spolu s citlivostí poměrně, více zřetelný je zejména v tmavších oblastech obrazu u citlivosti 800 ISO. Rozsah ekvivalentu citlivosti ISO je 80 až 3200.
Šum na snímku z reálného prostředí při dvou citlivostech. Vlevo ISO 200 (čas expozice 1 s), vpravo 1600 ISO (1/5 s); clona byla 11 a ohnisková vzdálenost 9,16 mm (ekv. 35mm formátu: 52 mm).
Výběr z dalších zkušebních snímků
Rozostřené blízké pozadí. Vlevo: clonové číslo 5,8 a čas expozice 1/15 s. Vpravo: clonové číslo 14,8 a čas expozice 0,5 s. Citlivost 200 ISO.
Různé úpravy barevnosti obrazu. Čas expozice 1 s, clonové číslo 11, citlivost ISO 200, ohnisková vzdálenost 9,16 mm (ekv. 52 mm).
Ukázky některých barevných filtrů v uživatelské nabídce.
A zde ukázky základních uživatelských nastavení – míry ostrosti obrazu, sytosti barev a kontrastu.
Ukázka využití integrovaného blesku pro přisvětlení drobného objektu v popředí. Vlevo bez blesku, pro srovnání: citlivost 200 ISO, čas 0,3 s, clona 13,7 a ohnisko 19,54 mm (ekv. 110 mm). Uprostřed: citlivost 200 ISO, čas 1/15 s, clona 5,8 a ohnisko 29,39 mm (ekv. 166 mm). Vpravo: citlivost 100 ISO, čas 1/8 s, clona 5,8 a ohnisko 29,39 mm (ekv. 166 mm).
Jak je vidět, lze dosáhnout přímého osvětlení bleskem bez tvrdého rušivého stínu za hlavním prvkem, a to i díky možnosti upravit sílu záblesku, byť jen ve velmi úzkých limitech ± 2 kroky. Přiznám se, že jsem byl zpočátku nepříjemně překvapen, že fotoaparát nemá režim Jemného záblesku, který se mi osvědčil už třeba u modelu Exilim EX-H10, ale řízení zábleskové expozice u tohoto nového modelu plus možnost zvolit vhodné nastavení potřebných parametrů umožňuje dosáhnout vhodné zábleskové expozice.
Městská krajina, celkový pohled se zoomem v základní poloze, tedy 4,24 mm (ekv. 24 mm). Čas expozice 1/640 s, clonové číslo 7,9 a citlivost ISO 200.
Obdobný snímek, jen s poměrem stran obrazu 4:3, ale hlavně v režimu HDR – High Dynamic Range, tedy v zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem. Čas 1/500 s, clona 3 a citlivost ISO 80.
Vila z celkového záběru „přitažená“ zoomem nastaveným na maximum, tedy 53 mm (ekv. 300 mm). Čas 1/640 s, clona 5,9 a citlivost ISO 80.
Detail domu z popředí na celkovém záběru také se zoomem nastaveným na maximu. Čas 1/400 s, clona 15,4 a citlivost ISO 200.
Tři různé ohniskové vzdálenosti z jednoho stanoviště. Vlevo: zoom v základní poloze (4,24/24 mm), čas 1/320 s, clona 7,9 a citlivost 80 ISO. Střed: zoom na hodnotě 24,17/137 mm, čas 1/125 s, clona 14,4 a citlivost 80 ISO. Vpravo: zoom na maximu (53/300 mm), čas 1/320 s, clona 15,4 a citlivost 200 ISO. Program s preferencí clony.
Obdoba, ale hlavním skladebným prvkem je pomník, respektive některé jeho detaily. Zcela vlevo priorita clony, jinak program Krajina. Zcela vlevo: zoom v základní poloze (4,24/24 mm), čas 1/320 s, clona 7,9 a citlivost 100 ISO. Druhý snímek zleva: ohnisko 5,36/30 mm, čas 1/100 s, clona 8,9 a citlivost 80 ISO. Střed: ohnisko 32,14/182 mm, čas 1/250 s, clona 5,8 a citlivost 80 ISO. Dále vpravo: ohnisko 53/300 mm, čas 1/200 s, clona 5,9 a citlivost 80 ISO. A zcela vpravo: ohnisko 53/300 mm, čas 1/250 s, clona 5,9 a citlivost 80 ISO.
Široké záběry – panoramatické snímky:
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 125.
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 160. Snímání plynulých širokých panoramatických záběrů (hlavně „z ruky“) má své záludnosti. Například není-li snímání správně plynulé či vedené vhodnou rychlostí a také jsou-li na záběru objekty v pohybu, mohou být některé pasáže obrazu „nedotažené“ – s chybějícími částmi některých objektů.
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 160.
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 160.
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 80.
Ohnisko 4,24/24 mm, čas 1/500 s, clona 7,9 a citlivost ISO 100.
Různé varianty a možnosti režimů HDR a HDR Art:
Výborně se hodí pro hravou digitální tvorbu a experiment, ale mají i ryze praktický užitek, zejména při fotografování v náročných světelných podmínkách, při velkých rozdílech mezi jasy a stíny, v přímém a silném protisvětle, ale také třeba za specifických podmínek východu a západu slunce. Jak jsme už uvedli výše, tyto režimy jsou pohotově k dispozici jako samostatné položky na otočném voliči režimů, u HDR Art je ještě možnost zvolit míru barevně-jasového efektu úpravy snímku – na výběr jsou tři úrovně. Po stisku spoušti systém fotoaparátu pořídí záznam scény s různými parametry expozice a posléze vytvoří jeden snímek s kreativně upravenou barevnou škálou a s optimalizovanou reprodukcí jasů – zvýrazní barevné podání ve světlech i tmavých tónech.
Úplně první dva záběry z jednoho stanoviště, vlevo s preferencí clony, vpravo vzápětí pořízený snímek v režimu HDR. V obou případech byla použita ohnisková vzdálenost 5,36/30 mm, citlivost byla 200 ISO, clona 3,5 a čas byl 1/320 s, respektive 1/800 s.
Historický dopravní letoun Junkers Ju-52/3m "Tante Ju". Vlevo: ohnisková vzdálenost 5,93/33 mm, citlivost 80 ISO, clona 9,4 a čas 1/160 s. Vpravo HDR: ohnisko 5,36/30 mm, citlivost 80 ISO, clona 3,5 a čas 1/800 s.
Detail motoru. Vlevo: ohnisko 13,79/78 mm, citlivost 80 ISO, clona 4,9 a čas 1/400 s. Vpravo HDR: ohnisko 13,79/78 mm, citlivost 80 ISO, clona 4,9 a čas 1/250 s.
Pohledy z okénka směrem k zapadajícímu slunci. Ve směru šipky: 1) HDR Art na minimu, ohnisko 12,10/68 mm, clona 4,7 a čas 1/500 s; 2) HDR Art střední stupeň, ohnisko 12,10/68 mm, clona 4,7 a čas 1/500 s; 3) HDR Art třetí stupeň, ohnisko 4,24/24 mm, clona 3 a čas 1/100 s; 4) také maximální účinek funkce HDR Art, ohnisko 11,17/63 mm, clona 4,6 a čas 1/320 s. Citlivost byla vždy 80 ISO.
Vpravo dole je referenční obrázek pořízený s využitím programu s prioritou clony (ohnisko 6,67/38 mm, citlivost 160 ISO, clona 9,9 a čas 1/125 s). Snímky v režimech HDR/HDR Art: citlivost vždy 80 ISO, ohnisko vždy 4,24/24 mm, clona 3 (jen ten tmavý dole uprostřed 7,9) a časy 1/2500 s, 1/1600 s, 1/1000 s a 1/800 s.
Východ slunce. Citlivost vždy 80 ISO, ohnisko vždy 53/300 mm, clona 5,9 (jen ten tmavý vpravo dole 15,4) a časy 1/2500 s, 1/2000 s a 1/1250 s.
Noční Hrad. Nahoře citlivost 800 ISO, ohnisko 13,79/78 mm, clona 4,9 a čas 1/20 s, dole citlivost 800 ISO, ohnisko 13,79/78 mm, clona 4,9 a čas 1/30 s.
Novotného lávka I. Vlevo – den, poměr stran obrazu 3:2: citlivost 80 ISO, ohnisko 4,24/24 mm, clona 7,9 a čas 1/160 s. Noční záběry mají širokoúhlý poměr stran 16:9. Uprostřed: režim HDR, citlivost 800 ISO, ohnisko 4,87/28 mm, clona 3,3 a čas 1/25 s. Vpravo: režim HDR Art, citlivost 800 ISO, ohnisko 5,36/30 mm, clona 3,5 a čas 1/20 s.
Novotného lávka II. Citlivost vždy 80 ISO. Vlevo: ohnisko 8,29/47 mm, clona 10,7 a čas 1/400 s. Střed: ohnisko 8,29/47 mm, clona 4,2 a čas 1/5000 s. Vpravo: ohnisko 4,24/24 mm, clona 7,9 a čas 1/1250 s.
Novotného lávka III. Citlivost vždy 80 ISO, ohnisko zcela vlevo 9,16/52 mm, jinak 4,24/24 mm, clona zcela vlevo 11, jinak 7,9 a časy od leva 1/800 s, 1/1000 s, 1/2000 s a 1/1000 s.
Krátce na závěr
Celkově lze Casio Exilim EX-ZR200 brát jako zdařilý „kapesní“ kompakt na cesty a pro mnoho nejrůznějších příležitostí, který nabízí zajímavé a hlavně zábavné možnosti pro digitální tvorbu a experimenty. Je rychlý, tichý, nenápadný – výborně poslouží tam, kde potřebujeme být nenápadní, diskrétní a kde nemůžeme, nebo nechceme použít zrcadlovku. Fotoaparát je po zapnutí do sekundy připraven k použití, pochválit lze i velmi rychlý systém automatického ostření podpořený funkcí Quick Response.
Kompaktní objektiv Exilim s 12,5× optickým zoomem je univerzálně použitelný, začíná na příjemně širokém 24mm ohnisku a jeho rozsah lze ještě posunout díky funkcím Široký záběr a SR zoom. Nechybějí důmyslné technologie pro zachycení pohybu – vysokorychlostní snímání, natáčení videoklipů s vysokým rozlišením, nebo s vysokou rychlostí. Funkce jako souvisle snímaná široká panorama, režimy HDR a HDR Art, efekt rozostření pozadí nebo nový režim umožňující pořídit „superširoký“ snímek a zachytit širší výřez scény, než dovoluje samotná optika, jsou koncipované pro jednoduché, snadné použití a bezpochyby zaujmou uživatele všech věkových kategorií a různého zaměření.
_______________________________________________________________________________________
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního fotoaparátu Casio Exilim EX-ZR200?
Přílohy:
casio_ex_zr200test_art.jpg (2 899,01 kB)
casio_ex_zr200test_blitz.jpg (22 838,98 kB)
casio_ex_zr200test_distorze.jpg (12 362,76 kB)
casio_ex_zr200test_farben.jpg (5 515,83 kB)
casio_ex_zr200test_hdr01_groebovka.jpg (22 698,21 kB)
casio_ex_zr200test_hdr02_01tanteju.jpg (6 272,60 kB)
casio_ex_zr200test_hdr02_junkers.jpg (5 123,01 kB)
casio_ex_zr200test_hdr03_stupne.jpg (8 548,28 kB)
casio_ex_zr200test_hdr04_ukazky.jpg (5 040,18 kB)
casio_ex_zr200test_hrad.jpg (5 810,58 kB)
casio_ex_zr200test_lavka.jpg (17 577,15 kB)
casio_ex_zr200test_lavka02.jpg (14 413,98 kB)
casio_ex_zr200test_novotneholavka.jpg (7 425,93 kB)
casio_ex_zr200test_ost_real.jpg (15 979,03 kB)
casio_ex_zr200test_panorama01.jpg (5 480,94 kB)
casio_ex_zr200test_panorama02_spatne.jpg (984,61 kB)
casio_ex_zr200test_panorama03.jpg (3 831,53 kB)
casio_ex_zr200test_panorama04.jpg (2 623,76 kB)
casio_ex_zr200test_panorama05.jpg (8 240,52 kB)
casio_ex_zr200test_panorama06.jpg (6 491,17 kB)
casio_ex_zr200test_plener01celek.jpg (8 611,51 kB)
casio_ex_zr200test_plener01celek_hdr.jpg (10 883,57 kB)
casio_ex_zr200test_plener02zoom.jpg (9 369,60 kB)
casio_ex_zr200test_plener03zoom.jpg (1 717,94 kB)
casio_ex_zr200test_pomnik.jpg (9 795,97 kB)
casio_ex_zr200test_rozostrenj.jpg (13 195,64 kB)
casio_ex_zr200test_rozsireny_zaber.jpg (861,93 kB)
casio_ex_zr200test_sum.jpg (5 487,76 kB)
casio_ex_zr200test_sum_real.jpg (14 996,77 kB)
casio_ex_zr200test_vychodslunce.jpg (4 316,57 kB)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tématické zařazení:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
2. února 2012
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014