Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Vybíráme

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? III. - Optika

23. listopadu 2004, 00.00 | Třetí díl seriálu o výběru digitálního fotoaparátu bude zaměřen na vlastnosti objektivů. Víte co chcete fotografovat a nevíte na co si máte dát pozor při výběru nového digitálního fotoaparátu? K tomu vám pomůže náš seriál a dnešní část vám poradí, na co si dát pozor u parametrů objektivu.

 

 

 

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? II. - Snímače

18. listopadu 2004, 00.00 | V druhém dílu našeho seriálu o výběru digitálního fotoaparátu se budeme věnovat problematice snímačů. Lze vybírat pouze podle počtu megapixelů a čím více tím lépe? Rozhodně ne! Proč tomu tak není se dočtete v tomto článku, který vás seznámí s úlohou snímače, jeho parametry i různými typy snímačů.

 

 

 

Jak vybrat správný digitální fotoaparát? I.

15. listopadu 2004, 00.00 | Blíží se Vánoce, které se mohou snadno stát jedním z faktorů, který rozhodne o nákupu digitálního fotoaparátu. Náš seriál vám pomůže v orientaci na trhu a ukáže cestu, jak si vybrat ten správný model bez větších obtíží.

 

 

 

Problém s dynamickým rozsahem - co to je a jak s ním pracovat?

10. listopadu 2004, 00.00 | Velmi diskutovaná vlastnost, ve které je klasická fotografie stále lepší než digitální fotoaparáty. Co to vlastně dynamický rozsah je? Pořídili jste již někdy fotografii, kde byla jedna část velmi tmavá a druhá velmi přeexponovaná? Pak ho znáte i vy. Jak s ním tedy pracovat?

 

 

 

Jak funguje pasivní zaostřování?

8. listopadu 2004, 00.00 | V dnešním článku se zaměříme na osvětlení principu funkce nejpoužívanějšího systému automatického zaostřování. I pro amatérské fotografy je důležité pochopit princip zaostřování a zejména naučit se pracovat s jeho výhodami a i nevýhodami, protože je to velmi důležitý krok k pořizování technicky kvalitních snímků.

 

 

 

Proč mají digitální fotoaparáty tak malé snímače?

5. listopadu 2004, 00.00 | V poslední době se čím dál častěji diskutuje otázka závislosti množství šumu ve fotografiích na aktivní ploše snímače. Proč vlastně výrobci digitálních fotoaparátů používají tak malé snímače?

 

 

 

Mýty a pověry kolem objektivů pro DSLR

14. října 2004, 00.00 | Obliba digitálních zrcadlovek (DSLR) mezi amatérskými i profesionálními fotografy roste, a proto výrobci začínají nabízet objektivy konstruované také a nebo dokonce výhradně pro ně. Jak se tyto objektivy liší od "normálních"? Jak se projeví menší senzor digitálních zrcadlovek (DSLR) na kvalitě obrazu a na perspektivě zobrazení? Co je to tzv. koeficient přepočtu ohniskové vzdálenosti? I přesto, že problematika je na první pohled jednoduchá, vznikla kolem ní celá řada mýtů a domněnek. A právě ty uvádí na pravou míru tento článek.

 

 

 

Photokina 2004: Fotografický (ná)řez 7x jinak

30. září 2004, 00.00 | Fotografické veletrhy dávají i běžným uživatelům možnost nahlédnout alespoň trochu pod pokličku fotografického průmyslu. Nabízíme Vám 7 opravdu netradičních pohledů do nitra fotoaparátu.

 

 

 

Photokina 2004: Adobe představila Digital Negative

30. září 2004, 00.00 | Nový formát společnosti Adobe by měl vyřešit problémy s archivací digitálních fotografií
ve formátu RAW. Jak funguje Digital Negative? A s pomocí jakých nástrojů jej lze již
dnes využívat?

 

 

 

Jak funguje obrazový stabilizátor?

26. července 2004, 00.00 | Pohybová neostrost je problém, se kterým se čas od času setká snad každý fotograf. Jaké jsou příčiny tohoto jevu, jak se s nimi dá vyrovnat a jaké technologické pomůcky můžeme použít? Podívejme se společně na princip obrazové stabilizace.

 

 

 

Strana výpisu

... 20

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: